Teisipäev, juuli 27, 2021
 

P/L Tiiu tuleb kolmeks päevaks tagasi

BLRT
TS Laevad otsustas 27. juulist 29. juulini teenindada Rohuküla-Heltermaa liini parvlaevadega Tiiu ja Leiger ning Virtsu-Kuivastu liini parvlaevadega Piret ja Regula. Öösel vastu reedet toimub taas parvlaevade vahetus, Tiiu suundub Saaremaa liinile ning Regula Hiiumaa liinile.

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul tehti põhjaliku analüüsi tulemusel otsus tuua homsest parvlaev Tiiu tagasi Hiiumaa liinile ning parvlaev Regula Saaremaa liinile, reedel aga laevade asetust taas pühapäevani muuta.

“Antud otsus sündis pidades silmas nii suursaarte turismi, kohalikke kui ka ettevõtlust,” ütles Randveer. “Nädala keskel on suuremad Laevad Rohuküla-Heltermaa liinil vajalikumad kui Kuivastu-Virtsu liinil, sest selliselt saab toimuda mõlema saare kaubavedu suuremate kahjudeta.”

Randveer ütles, et analüüsides selle nädala veokite piletite arvu on näha, et Hiiumaa liinil on reisi kohta keskmisel 8 veokit ning Saaremaa liinil 2,2 veokit. “Arvestades Hiiumaa liini reisigraafikut soovime vältida veokite liiga pikka ooteaega – hinnanguliselt kolm kuni üheksa tundi – sadamas, mis hakkaks häirima kaubavedusid,” ütles Randveer.

Tema sõnul on tänu lühemale reisile ja tihedamale sõiduplaanile võib antud lahenduse puhul kujuneda veokite ooteaeg Saaremaa liinil kuni pooleteisetunniseks, mis kaubavedusid veel oluliselt ei mõjuta.

“Suurem laev Tiiu näol on aga praeguses olukorras hädavajalik Virtsu-Kuivastu liinile reedest pühapäevani, kuna Saaremaale ja Muhumaale suundub nädalavahetusel oluliselt rohkem reisijaid kui Hiiumaale,” selgitas Randveer.

Samas andis ta lubaduse lisada nädalavahetusel Hiiumaale reisimiseks mõlemal suunal täiendavaid väljumisi, millele saab reisi ette broneerida. “Kinnitame ka, et igal päeval viime üle kõik soovijad, kedagi laevast maha ei jäeta. Usume, et selline lahendus on antud olukorras kõikidele osapooltele parim,“ lisas Randveer.

Reisijate teenindamine toimub tavapäraselt, mis tähendab, et pääs soovitud reisile on tagatud varasemalt ette ostetud sõiduki e-piletiga, kinnitas ettevõtte esindaja. Suursaartele saab reisida ka liinibussiga või lennukiga.

Pühapäeva, 1. augusti öösel vastu esmaspäeva suundub parvlaev Regula tagasi Saaremaa liinile ning Tiiu Hiiumaa liinile. TS Laevade parvlaevaga Tõll juhtus 22. juulil õnnetus, mille tõttu on laev Virtsu-Kuivastu liinilt eemal tõenäoliselt 10. augustini. Õnnetuse põhjusi veel uuritakse.

Rekord tuli ikka ära

Lõppenud nädalal ehk 19.–25. juulini teenindas TS Laevad vaatamata parvlaevaga Tõll juhtunud õnnetusele ning liinilt eemalolekule rekordarvu reisijad.

Kahel liinil kokku teenindas TS Laevad möödunud nädalal 102 851 reisijat ja viis üle Väinamere rekordilised 42 026 sõidukit. Reisijaid oli 1% rohkem kui nädal varem, sõidukeid aga sama palju kui nädal varem.

Rohuküla-Heltermaa liinil teenindati eelmisel nädalal rekordilised 34 148 reisijat ja viidi üle rekordilised 12 977 sõidukit. Reisijaid oli Hiiumaa liinil 5% rohkem kui nädal varem, sõidukeid aga 4% rohkem.

Seejuures püstitati 23. juulil Rohuküla-Heltermaa liini ühe päeva rekord teenindades kahes suunas kokku 2124 sõidukit.

“TS Laevade meeskond suutis kriisiolukorras reisijate huvides teha head koostööd mahutades sõidukeid laeva ülima täpsusega,” tunnustas Randveer. “Laupäeval ja pühapäeval ei pidanud enamik reisijaid sadamates pikalt ootama. Tegime pühapäeva öösel Heltermaalt ka lisareisi, et kõik soovijad üle vedada. See annab kinnitust, et inimesed pääsesid Hiiumaale suve nautima ning ka saarelt ära.”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411