Teisipäev, juuli 20, 2021
 

Mandrilaste kool?

Hiiumaa vald on kõigiti toetanud Hiiumaa Vabakooli ehk lasteaed-algkooli loomist Kõpu koolimajas.

Kooli ja eriti lasteaia õppemaks on vaatamata nii riigi kui valla toele Hiiumaa keskmise palganumbriga võrreldes siiski üsna krõbe.

Vallavanema asendaja Hergo Tasuja ütles, et kui munitsipaallasteaias saavad nad pakkuda tasuta kohta pere kolmandale lapsele või majandusraskustes peredele ka alates esimesest lapsest, siis eralasteaia puhul see võimalus ilmselt puudub. Toiduraha pole aga üldse vaja maksta ei valla lasteaias ega koolis.

Teisalt on Eesti keskmine palk juba väga korralik ning kui lapsevanemad teevad saarelt kaugtööd ja saavad mandri palka, polegi õppemaksu number ehk liiga suur.

Ka on saarele juba kolinud ja väga oodatud kolima noored ja edukad, kes ehk soovivad ja saavad oma lastele aastaringselt ja ka kooliajal pakkuda lapsepõlve stiilis “maal vanaema juures”.

Aina enam läheb hinda ka kohalik ja puhas toit, et lapsed ikka terved ja tugevad kasvaksid. Kohalikku mahetoitu ongi Vabakoolil lastele kavas lauale panna. Ühtlasi on see lisasissetuleku teenimise võimalus kohalikele talunikele ja aiapidajatele.

Igal juhul hoiame väga pöialt, et vabakool edukalt käima läheks ja kõigist erakoolis käivatest mandrilastest saaks tublid hiidlased. Nii nagu neistki, kes tavakoolis õpivad.

20. juuli 2021

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411