Reede, juuli 23, 2021
 

Järgmine Muhuväin saarele ei tule

Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
Harda Roosna | Hiiu Leht
64. Muhu väina regati lõputseremoonial Kärdla sadamas selgus, et järgmisel aastal regatt Hiiumaale ei tule, järgmine, Dago regatt aga tuleb juba sel nädalavahetusel.

Hiiumaa Sadamad Kärdla ringile läksid laupäeva, 17. juuli hommikul ainult suuremad, ORC I ja ORC II klassis võistlevad jahid.

“Väiksemad jahid, nagu Muhu Väina regatil ikka tuleb vastavalt oludele muganduda, jäid täna kaldale,” rääkis regati turundusjuht Sigrid Kahar regati viimasel päeval kui võistlus veel käimas. Kõik väiksemad alused Kärdla sadamasse ei jõudnudki, mõned pöörasid Kuivastusse.

Kärdla ringi võitjate poodiumile tõusis kaks JK Dago jahti. Esikoht ja regativõit Matilda 4 kapten Juss Ojala meeskonnaga, teine oli Forte kapten Jaak Jõgi meeskonnaga Kalevi jahtklubist, kolmas Olympic Tiit Vihuli meeskonnaga (JK Dago). ORC II esikolmik oli Amserv Toyota ST, kapten Margus Žuravljov (KJK), Sugar, kapten Marja Liisa Umb (PJK) ja Jazz, kapten Henri Roihu (KJK). SA Hiiumaa Sadamad auhinnad andis üle juhatuse liige Katrin Visnapuu.

Tänavune regatt peeti vahe-merelistes tingimustes ja mõnel etapil, Pärnust-Ruhnu ja Kõiguste-Kärdla etapi alguses oli ka tuult vähem. “Palavus ja kuumus on olnud selle regati märksõnad, alles Kärdlas saime endale esimest korda pika varrukaga riided selga,” märkis ta.

“Meid  võeti Kärdlas väga hästi vastu – kohe näha, et meresõitja rahvas Hiiumaal,” kiitis Kahar vastuvõtjaid Kärdla sadamast ja jahtklubist Dago, kel sel nädalavahetusel ees juba järgmine võistlus. 23. kuni 25. juulini peetakse Dago regatt ehk Hiiumaa lahtised meistrivõistlused avamerepurjetamises ja ühtlasi ORC III ja ORC IV Eesti meistrivõistlused.

“Fantastiline vastuvõtt oli ka Ruhnus, üllatuslik oli Kõiguste sadam, mis viimaste aastatega end nii suurepäraseks sadamaks üles ehitanud,” rääkis Kahar, et Eesti väikesadamate tutvustamine ongi üks regati eesmärke. Just seepärast kulgebki järgmine, 65. Muhu väina regatt mujal ja Hiiumaale sisse ei põika.

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411