Teisipäev, juuni 8, 2021
 

Tallinna hiidlaste seltsi teade

Tallinna hiidlaste seltsi juhatus arutas 11. mai koosolekul olukorda ja tegevusvõimalusi koroonaviiruse epideemiast tulenevate piirangute tingimustes ja nende lõppemisel.

Arutelu käigus nenditi, et halduslike piirangute tõttu on pärast eelmise aasta jaanuarikuud ära jäänud kõik seltsi kogunemised, sh ka seltsi korraline aruandlus-valimiskoosolek. Leiti, et kuigi tänu piirangute järkjärgulistele kahandamistele oleks seltsi kogunemine lähiajal juba võimalik, oleks osavõtt sellest suve ja puhkuste hooaja tingimustes prognoositavalt tagasihoidlik. Seetõttu otsustati korraldada koosolek tavakssaanud sügisese kokkusaamisena oktoobris seltsi senises kokkusaamiskohas huvialaklubi Raavis ruumides. Konkreetse aja ja teema või päevakorra teeb juhatus teatavaks aegsasti enne üritust.

Seltsi liikmete teavituse süsteem tekitaski koosolekul pikema mõttevahetuse, eriti seetõttu, et nüüd on liikmete vahelises n-ö suulises infovahetuses tekkinud pikem vaheaeg. Seni on seltsi liikmeid teavitatud Tallinna hiidlaste seltsi kodulehekülje ja meie hea infovahendaja Hiiu Lehe kaudu. Kahjuks mitte kõik seltsi liikmed ei ole Hiiu Lehe tellijad ja lugejad, seetõttu oleks vaja aktiivsemalt jälgida seltsi kodulehekülge, mille ülevalhoidmist otsustati jätkata.

Ja kokkuvõtteks: kuigi seltsi aktiivne tegevus oli koroonaepideemia tõttu takistatud, oli see vaikelu ajutine, selts tegutseb edasi. Seltsi juhatuse 16. jaanuari teadaandes avaldati üleskutse “Hoidume viirustest, hoiame tervist, kogume jõudu ja jätkame aktiivsemat ühist tegevust selleks soodsamate tingimuste avanemisel”. See üleskutse saab täielikumalt elluviidavaks nüüd, kus need nn soodsamad tingimused näivad olevat avanenud. Saame sügisel taas kokku ja jätkame oma tegemisi eesmärkidel ja viisil, mis on kirja pandud seltsi alusdokumentides – Tallinna hiidlaste ühisuse põhisätetes ja põhikirjas, ja mis on meil juba tavakohaseks saanud.

Seniks aga kõikidele seltsi liikmetele ja nende lähedastele kaunist suve ja puhkust, mis on kindlasti kõige meeldivam ja kosutavam oma isade maal Hiiumaal! Kohtumiseni sügisel!

Ilusat suve ka kodusaare hiidlastele!

ADVIG KIRIS

THS juhatuse esimees

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411