Teisipäev, juuni 22, 2021
 

Tähistame maakaitsepäeva perepäevaga

Hiiumaa kaitseliitlased koos naiskodukaitsjatega korraldavad 23. juuni maakaitsepäeva puhul Kärdla sadamas perepäeva.

Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna pealik Mart Reino rääkis, et seda päeva tähistatakse üle Eesti ja Paidest paraadilt saadetud tuld saab oodata vääriliselt Kärdla sadamas. Kella 14 alates saab sadamas uudistada nii Kaitseliidu kui pääste- ja politseijaoskonna tehnikat.

Naiskodukaitsjad tutvustavad oma tegemisi ning noored kotkad ja kodutütred panevad üles noortetelgi, kus tutvustavad oma tegemisi pildigaleriiga. Teavet saab ka selle suve suuremate sündmuste kohta, kus soovijail võimalik osaleda.

Päästjad ja politseinikud tutvustavad nende kasutuses olevat tehnikat. Ilusa ilmaga on üle meetri meestel võimalik minna päästekaatriga merele sõitma.

Pidupäeva puhul pakuvad naiskodukaitsjad pannkooke moosiga. Kogu üritusele annab hoogu kohalik Jaaniraadio.

Kärdla sadamasse saabub võidutuli meritsi ja seda jagatakse pärast pidulikku rivistust orienteeruvalt kell 16. “Kes soovib oma jaanituld süüdata võidutulest, võtke latern kaasa,” soovitab Mart Reino.

Võidutule ootamise perepäeva korraldab Kaitseliit koostöös Kärdla sadama, päästeameti, politsei- ja piirivalveameti, Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi, Hiiumaa valla ja Hiiumaa naiskodukaitsjatega.

 

HELJA KAPTEIN

 

Sildid: , , , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411