Teisipäev, juuni 1, 2021
 

Parim meeshääl Josten Ignahhin

Erakogu
Erakogu
Eesti meestelaulu selts selgitas pühapäeval Tamsalu Kultuurimajas parimaid lauljaid poiste-solistide seas. Üle pika-pika aja tuli võistulaulmise peapreemia Hiiumaale. Kuni viieaastaste poiste arvestuses pälvis laureaaditiitli Josten Ignahhin. Josten esitas konkursil “Pajupilli polka”, mille muusika ja tekst autor on Maria Wunderlich. Sügisel kuueseks saavat Jostenit juhendab muusikaõpetaja Rita Lepland. Ülejäänud vanuserühmade laureaaditiitlid läksid Tartumaale, Tallinna, Harju- ja Võrumaale ning Viljandisse.

Jaanuarist Eesti maakondadest alguse saanud Eesti meestelaulu seltsi XII poiste-solistide võistulaulmine, mis seoses piirangute ja viiruse levikuga oli sunnitud toimuma demovoorudena, sai imelise lõpu reaalse kontserdina, mida pakkusid 30 parimat meeshäält, tõdesid korraldajad. Muusikaelamusest said soovijad osa ka live ülekandena.

Juba kolmandat korda ehk alates 2017. aastast toimus lõppkontsert koostöös orkestriga Ventum, mida juhendab dirigent Edmar Tuul.

Lauljaid hindas professionaalne žürii, millesse kuulusid helilooja ja koorijuht Andres Lemba, Rahvusooper Estonia solist Raiko Raalik, helilooja, koori- ja orkestrijuht ja lauluõpetaja Riivo Jõgi, koorijuht ja muusikapedagoog Elo Üleoja ja laulja, The Voice of Finland 2021 semifinalist Siret
Tuula, kes kuulutasid välja iga vanuserühma laureaadi. Kõiki laureaate auhinnati jalgrattaga. Suure hulga toetajate seas oli ka ettevõtja Enn Kunila.

HARDA ROOSNA

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411