Teisipäev, juuni 1, 2021
 

Lapselaps loosis vanaisale paadimootori

PÄÄRO METSAND/ MTÜ HIIUKALA
Tuulekala trollingul Orjakus juhtus tore seik, kui parim noorkalur tõmbas looside seast välja oma vanaisa nime.

Tänavusel, osalejate arvu piiranguga 11. Tuulekala trollinguvõistlusel osales 72 paatkonnas 242 võistlejat, kes kokku püüdsid 962 tuulehaugi kogukaaluga 364,2 kilo- grammi.

Tuulekala festivali ja trollingut korraldava MTÜ Hiiukala juhatuse liige Tuuli Tammla tõi võrdluseks rekordaasta 2019, mil osalejate arvu ei piiratud. Siis trollis 364 osalejat, kes püüdsid 1282 tuulehaugi kogukaaluga 520 kilogrammi ehk pisut üle poole tonni.

Festivali ei toimunud mullu ega ka seekord, ainult kalapüügivõistlus.

Tavapäraselt selgitati kalakoguse põhjal võistluse esikolmik, keda tänati diplomite ja meenetega. Esikoha saavutas seekord võistkond JFC koosseisus Jaanus Jakobson, Raigo Padar, Andrus Käpp, Martin Meier ja Ivo Sööt, kes püüdsid 42 tuulekala, mis kaalusid 15,95 kilogrammi. Päris ilma kalata jäi seekord vaid üks paatkond.

Tuuli Tammla selgitas, et parim noorkalur selgub parima püügi teinud paatkonnast, kus noorkalur kaasas – seekord oli selleks Robin Mägi (12) võistkonnast Belone, mille kapteniks Robini vanaisa Meelis Mägi. Tammla märkis, et kui tavapäraselt viib noorkaluri tiitli alati kaasa üks mandri võistkond, siis see oli esimene kord, kui parim noorkalur oli hiidlane.

Parimal noorkaluril on ka au olla fortuuna rollis ja loosida võistluse auhinnad. Võistluse hinnatuimat auhinda, Yamaha 4hj päramootorit loosides tõmbas Robin välja oma vanaisa Meelise nime. Tammla vahendas kümme aastat trollinguvõistlusel osalenud Meelis Mägi öeldut, et selline vedamine – omaenda lapselaps loosis vanaisale hinnalise paadimootori – võttis tal silma märjaks.

Ülejäänud loosiauhindadest sai võistkond Keila Kalamehed kolm spinningukomplekti, paatkond OPM Team Lowrance GPS/kajaloodi ja võistkond Forklift Liu Robust 15 plastikpaadi.

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411