Teisipäev, juuni 8, 2021
 

COVID-19 Hiiumaal, 7. juuni seis

Hiiumaal on eilse päeva seisuga neli COVID-positiivset, kes lisandusid möödunud nädala jooksul. Ilmselt aitas laiema leviku ära hoida Terviseameti tegutsemine ning see, et nakatunud ise koheselt lähikontaktseid teavitasid.

Testimine

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

Vaktsineerimine

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 16. eluaastast. Aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee

Kuna alla 18aastastele sobib ainult Pfizeri vaktsiin, mida Hiiumaal praegu pole, siis haiglas selle vanusegrupi vaktsineerimist ei toimu. Üks lahendus sellele on Qvalitas arstikeskus, mis tuleb Hiiumaale vaktsineerima PfizerBioNtech vaktsiiniga 1. juulil. Kel soov vaktsineerida, tuleb logida www.digilugu.ee patsiendiportaali ja sealt broneerida Covid-19 vaktsineerimise aeg. Seda saab teha ka Qvalitas arstikeskuse infonumbril 605 1500. Teise doosi aja saab esimest kaitsesüsti tehes.

Juulis Hiiumaa haiglas vaktsineerimisi ei toimu.

Kui mitte arvestada noori, keda ei vaktsineerita, siis Hiiumaal on vähemalt ühe kaitsesüsti saanud kaks inimest kolmest.

Reovee uuring

Võrreldes eelmise nädalaga tegi reovee indeks läbi tugeva languse, mis viitab koroonaviiruse taandumisele Eestis. Käina ja Kärdla proovid näitasid viirusosakeste puudumist.

Piirangud

Alates 31. maist kehtib avalikus siseruumis 2+2 liikumispiirangu asemel hajutatuse nõue. See tähendab, et võõrastest inimestest tuleb hoiduda mõistlikku kaugusesse.

Suuremad piirangute leevendused kehtivad järgmisest esmaspäevast. Alates 14. juunist tohib sisetingimustes üritustest osa võtta kuni 600 ja välitingimustes kuni 1000 inimest. Üritus peab lõppema hiljemalt südaööl. Lõppkellaaeg kehtib ka söögikohtadele.

Kuni 13. juunini tuleb siseruumides avalike ürituste puhul arvestada hajutatuse ja ruumi kuni 50 protsendilise täitumuse nõudega. Osavõtjate piirarvud: siseruumides kuni 200 ja välitingimustes kuni 250 inimest.

HERGO TASUJA

Hiiumaa kriisikomisjoni esimees

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised                                           


 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411