Teisipäev, juuni 1, 2021
 

COVID-19 Hiiumaal, 31. mai seisuga

Eilse, 31. mai seisuga Hiiumaal kohapeal COVID-positiivseid ei olnud. Esmaspäeval statistikasse lisandunu Hiiumaal ei viibi.

Testimine

Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

Vaktsineerimine

Vaktsineerimine on avatud kõigile alates 16. eluaastast. Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee

Hiiumaal on esimese vaktsiinidoosi saanud 63 protsenti elanikest, mis on Eesti maakondadest selgelt kõige kõrgem suhtarv. Enam kui kolmandik elanikest on saanud kaks kaitsesüsti.

Piirangud

Alates 31. maist kehtib avalikus siseruumis 2+2 liikumispiirangu asemel hajutatuse nõue. See tähendab, et võõrastest inimestest tuleb hoiduda mõistlikku kaugusesse.

Söögikohtades kaob piirang laudkonna suurusele.

Maskikandmise kohustus avalikus siseruumis jääb kehtima.

Sisetingimustes on lubatud sportimine, treenimine, noorsootöö, huvitegevus ja täiendkoolitus kuni 200 inimesele, arvestades kuni 50protsendilise ruumitäituvusega. Sama kehtib siseruumides avalikul koosolekul ja üritusel, näiteks konverents, teatrietendus, kontsert ning kinoseanss, osalemisel, aga ka jumalateenistuse puhul.

Spaades ja ujulates ei rakendata enam rühmapiirangut, arvestada tuleb ruumi 50protsendilise ruumitäituvuse ja hajutatuse nõudega.

Esmaspäevast tohib välitingimustes üritustest osa võtta kuni 250 inimest.

Söögikohtadel tuleb uksed sulgeda ja üritused peab lõpetama hiljemalt kell 22.00.

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav ka valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised

 

HERGO TASUJA

Hiiumaa kriisikomisjoni esimees

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411