Reede, mai 7, 2021
 

Majutajatele kehtib vähem nõudeid

Kati Kukk | Hiiu Leht
Mai algusest alates muutub majutus­teenuse osutamine ettevõtjate jaoks lihtsamaks, teatab MKM pressiteate vahendusel.
Turismiseaduses uueneb majutusteenuse mõiste, mille kohaselt loetakse majutus­teenuseks ettevõtja poolt lühiajalist, kuni kolm kuud kestvat ööbimisvõimaluse pakkumist majutusettevõttes. See aitab selgemini piiritleda majutusteenust eluruumi üürilepingutest. Samuti täpsustatakse majutusettevõtte liigitusi. Näiteks ei ole edaspidi toitlustuse pakkumine majutusettevõtetes kohustuslik, vaid ettevõtjale eristumise võimaluseks.
Teise olulise muudatusena toob pressiteade esile võimaluse majutusasutustel külastajaid elektrooniliselt registreerida ja ühtlasi kaob külastajakaartide paberkujul säilitamise kohustus. Muudatus lihtsustab nii majutus­asutuste tööd, kui hoiab kokku ka külastajate aega sisse­registreerimisel. Samas säilib võimalus täita ka paberil külastajakaarte, kui ettevõtjale on see meelepärasem.
Edaspidi ei ole majutusettevõtetele järkude ja hotellidele tärnide andmiseks vajalik taotleda ministri heakskiitu. Majutusasutuste tärnid jäävad alles ning tärnide taotlemine jääb ka edaspidi majutus­asutustele vabatahtlikuks. Tärnide andmist jätkavad majutusliidud ning sektor saab kvaliteedialaseks tegevuseks rohkem vabadust ja iseotsustusõigust.
Ettevõtlus- ja infotehno­loogiaminister Andres Sutt ütles, et majutusteenuste turg on väga kiires muutumises ja nii ülemaailmsed trendid kui konkurents sunnivad ettevõtjaid uusi lahendusi turule tooma. Ministri sõnul on riigi ülesanne soodustada innovatsiooni ja vähendada nõudeid ja bürokraatiat seal, kus neid vaja ei ole või kus toimib hästi iseregulatsioon.
Maikuust muutusid ka nõuded, mida majutusettevõtjad peavad teenuse osutamisel arvestama. Enam ei ole detailselt täpseid nõudeid teenuse sisule, nt ei nähta ette loet­elu kohustuslikust mööblist, muust sisustusest ega lisateenustest (nt hommikusöök), samuti ei reguleerita enam sisustuselementide mõõte ega ruumide pindala.
Küll aga reguleeritakse määruses ka edaspidi majutus­teenuse ohutusega, eelkõige tule- ja tervise­ohutusega seonduvaid nõudeid, et majutusasutuses oleks turvaline viibida nii töötajatel kui klientidel.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411