Reede, mai 28, 2021
 

Discgolf kogub Hiiumaa koolinoorte seas populaarsust

HELIAN MAIVEL
112. mail peeti teist korda Hiiumaa koolinoorte meistrivõistlusi discgolfis.

Kui mullu oli osalejaid 17, siis tänavu juba 28, mis näitab, et ala kogub aina rohkem populaarsust noorte seas.

Võistlus toimus Käinas Padarimäe ümbruses asuvas discgolfipargis, mis on 16-korviline ja Hiiumaal olevatest kõige algajasõbralikum. Võisteldi kolmes erinevas vanuserühmas ning poisid ja tüdrukud olid eraldi arvestuses.

1.–4. klassi tüdrukute vanuserühmas oli üks osaleja. Käina kooli 3. klassis käiv Saskia Teller rõõmustas, et tal õnnestus üks rada läbida vaid kahe viskega ehk saada skooritabelisse kirja birdie. Samavanasid poisse oli osalemas kolm ning üheviskelise eduga võitis Aleks Pisa Käinast. Järgnesid Marcus Voolma ja Taniel Lõppe Paladelt.

5.–8. klassi tüdrukutest tuli võitjaks Britt Anell Teemets ja teisele kohale jäi Meribell Rüütel. Mõlemad õpivad Käina kooli 7. klassis ning osalevad ka discgolfi treeningutel. Poistest saavutas esikoha Oliver Tikerpuu (Palade), teise Rainer Tikerpuu (Palade) ja kolmanda Jan-Erik Järvekülg (Käina).

9.–12. klassi tüdrukute ainus esindaja oli Carolin Kamberg Hiiumaa gümnaasiumist. Poisse seevastu oli selles vanuserühmas 17, nii et nemad said osa ka tõelisest võistluspingest. Võistlus kujunes nõnda tasavägiseks, et võitja välja selgitamiseks tuli teha veel ümbermängimine. Kuldmedali vääriliseks kuulutati Karl-Markus Kivioja. Hiiumaa gümnaasiumi 11. klassis õppiva noormehe sõnul läks mäng üle ootuste hästi. Teise kohaga pidi leppima Trevor Püssim (Kärdla) ning napilt kolmandaks tuli Oliver Piil (Kärdla).

Noorte jaoks oli Käina discgolfipargi kõige raskem viies rada, millel pikkust 146 meetrit. Selle raja läbimiseks ettenähtud visete arv (PAR) on 4. Eriauhinna pälvisid Hargo Liiving ja Maitis Roosimaa, kes läbisid selle raja vaid kolme viskega.

Lisaks toimus ring-of-fire võistlus, mis tähendab, et kõik osalejad seisid korvi ümber märgitud ringjoone taga ja üheaegselt proovisid oma ketast korvi visata. Kes said sisse, pääsesid järgmisesse vooru ja nii kuni alles jäi vaid üks osaleja. Selles mängus oli osavaim Jander-Eric Uusmaa.

Võistluse korraldaja Kairi Pisa kiitis noori vastupidavuse eest ja kutsus osalema ka kolmapäeva õhtuti Käinas toimuvatele nädalamängudele, et kogemusi juurde saada.

 

HELIAN MAIVEL

Dagö DG

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411