Teisipäev, mai 18, 2021
 

COVID-19 Hiiumaal 17. mai seisuga

Terviseamet
Hiiumaal kohapeal ühtegi COVID-positiivset ei ole.

Möödunud nädalal tehti Hiiumaal 54 testi koroonaviiruse tuvastamiseks. Saatekirja tavapäraseks testimiseks (PCR test) saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil 1220 helistades. Võimalik on ka tasuline testimine, täpsem info polikliiniku registratuurist tel 462 2795.

Vaktsineerimine

Esmaspäevast on vaktsineerimine avatud kõigile, alates 16. eluaastast. Vaktsineerimise aja saab broneerida digiregistratuuri kaudu aadressil www.digiregistratuur.ee, helistades kohalikku haiglasse või perearstile.

Hiiumaal on esimese vaktsiinidoosi saanud 4600 inimest ehk pooled elanikest, mis on Eesti maakondadest selgelt kõige kõrgem suhtarv. Hiiumaa haiglas sai 10. mail kaitsesüsti 143 inimest ning vabu aegu on ka 19. mail toimuvaks vaktsineerimiseks,
24. mai ajad on täis.

Piirangud

17. maist on kõik õpilased kontaktõppele lubatud. Sport, noorsootöö ja huviharidus saavad õues tegevusi läbi viia kuni 25-liikmelistes gruppides. Siseruumides tuleb järgida 2+2 põhimõtet. Rühmategevused ei ole lubatud, kui tegemist ei ole kontaktõppesse lubatud sama klassi õpilastega. Õues on lubatud spordi- ja liikumisüritused kuni 250 inimesele, kes peavad olema kuni 25-liikmelistes rühmades, kaasa arvatud juhendaja. Rühmad omavahel kokku puutuda ei tohi.

Välitingimustes on lubatud viibida avalikel üritustel, koosolekutel ning meelelahutuskohtades kuni 25-inimeselises rühmas, osalejate koguarv ei tohi olla suurem kui 250. Üritused peavad lõppema hiljemalt kell 22.

Igapäevane koondinfo koroonakriisi kohta on leitav valla kodulehel: https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised

HERGO TASUJA

Hiiumaa kriisikomisjoni esimees

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411