Teisipäev, mai 4, 2021
 

Breveri hariduspreemiaga tänati lasteaiaõpetajat

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Marie Breveri haridus­preemia pälvis kogenud laste­aiaõpetaja Marge Ventsel (59), tunnustamiseks esitasid ta töökaaslased ja preemia anti üle teisi­päeval lasteaia õuel.
Preemia üleandmiseks korraldati lasteaia õuel üllatussündmus – esinesid lasteaialapsed ja töökaaslased, õnnitlemas olid lähedased ja tuttavad. Sellest, et tema ise ongi preemia laureaat, sai Marge Ventsel aru alles siis, kui vallavanema asendaja Hergo Tasuja esitluskirja ette lugema hakkas. Marge oli pisarateni üllatunud ja imestas, kuidas küll kolleegidel õnnestus seda tema eest viimase hetkeni varjata.
“Nii nagu ühiskonnas laiemalt, on viimaste aastate jooksul lasteaiaõpetaja, mäletate, mitte väga ammu töötasid lasteaias kasvatajad, mitte õpetajad, tööd enam väärtustama hakatud, nii on ka see preemia viimasel kahel aastal lasteaiatöötajatele läinud,” märkis Tasuja.
Emmaste valla, hiljem Emmaste osavalla haridus­preemia anti välja juba 13. korda. Algul olid preemia­saajate hulgas peamiselt õpetajad ja koolijuhid, viimastel aastatel on sellega märgitud ka lasteaia­õpetajate tublit tööd. Tasuja viitas, et mullu märgiti Breveri preemiaga Emmaste lasteaia asutaja ja juhataja Ene Kikase teeneid.
30 aastat lasteaias
Marge Ventseli esitas Breveri preemiaga tunnustamiseks Emmaste lasteaia Naksitrallid kollektiiv. “Ta on töökas ja heasüdamlik õpetaja, kes armastab oma tööd ja lapsi. Aastate jooksul on tema õpetussõnadega lasteaiast kooli saadetud mitmed lennud. Marge on hea suhtleja ja kuulaja ning kolleegid ja lapsevanemad austavad ja usaldavad teda,” kirjutasid töökaaslased esitlus­kirjas.
Marge Ventsel töötab Emmaste lasteaias selle loomisest peale, kokku 30 aastat, enne seda töötas Jausa algkool-lasteaias õpetajana. Töökaaslased, kes Marge kandidatuuri preemia­komisjonile esitasid, ise­loomustasid teda kui töökat ja heasüdamlikku õpetajat, kes armastab oma tööd ning on hinnatud nii laste, lapse­vanemate kui kolleegide hulgas.
Ühtlasi on Marge Ventsel Hiiumaa puuetega laste vanemate ühingu juhatuse esimees ja üks asutajaliige.
Marge ja Ain Ventseli peres on suureks sirgunud neli last, praeguseks on Margel ja Ainil juba seitse lapselast.
Marge Ventsel lõpetas Tallinna Pedagoogikakooli 1991. aastal. Ta on Hiiumaa Puuetega laste vanemate ühingu juhatuse esimees ja üks asutajaliige.
Lasteaia juhataja Liina Lepamaa tõdes, et Marge on valinud endale õige elukutse ja kannab edasi neid väärtusi, mida pidas tähtsaks ka kunagine Emmaste koolijuht Marie Brever (1898–1981).
13. preemia
Breveri nimeline hariduspreemia anti sel aastal üle juba 13. korda. Preemiaga tunnustatakse inimest, kelle töö ja tegevus on andnud hariduselule olulise panuse ning mõjutanud haridus­asutuse ja kogukonna ühiskondlikku elu, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud laste ja noorte kujunemisel töökateks ja aktiivseteks igakülgselt arenenud isiksusteks.
Varem on preemia pälvinud Emmaste kooliõpetajad ja direktorid: Kaul Kikas, Sende Lipu, Ilme Naurits, Meida Koppel, Aivi Maandi, Piisa-Ilmi Riisenberg, Heli Lindmäe, Tiiu Sööl, Ilmar Oja, Anne Golub ja Maris Vetsi, mullu tänati Breveri preemiaga Emmaste lasteaia asutajat ja juhatajat Ene Kikast.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411