Reede, mai 7, 2021
 

Aasta küla kandidaadid astuvad võistlustulle

logo
Täna alustab hindamis­komisjon eesotsas riigikogu esimehe Jüri Ratasega tutvumist Eesti aasta küla kandidaatidega. Aasta küla selgub hindamiskomisjoni töö ja rahva­hääletuse tulemuse põhjal 18. juunil.
Põlva- ja Võrumaalt alustaval hindamiskomisjonil on ees kuus pikka päeva, mille käigus küladel tuleb kahe tunni jooksul tutvustada oma tegemisi ja esile tuua kõik see, mida saab tulevikus ka teistele eeskujuks tuua.
Kandidaate on kokku 15 – igast maakonnast üks. Hiiumaalt kandideerib aasta küla tiitlile Emmaste osavalla nn MUHV piirkond, kuhu kuuluvad Muda, Ulja, Harju ja Valgu küla ja kus elanikke on 170. Hiiumaale jõuab komisjon reedel, 28. mail.
“Aasta küla konkurss aitab meil märgata head üle Eestimaa. Igas maakonnas ootab meid kogukond, kes on üheskoos loonud armsa kodu seal, kus algab meie rahva lugu – maal. Nende edulood ja ebaõnnestumised saavad aidata kaasa sellele, et maapiirkondadesse jääks ja tuleks elama aina rohkem eestimaalasi. Elu käib ju kõikjal Eestis,” rõhutas hindamiskomisjoni esimees Jüri Ratas.
Aasta küla konkursi korraldaja, Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige Krista Habakukk märkis, et sel aastal on valimisel oluline muutus, sest esmakordselt liidetakse omavahel kokku hindajate tulemus ja rahvahääletuse tulemus. “See tähendab, et lisaks žüriile saavad aasta küla valimisse oma panuse anda kõik rahvahääletusel osalejad,” ütles Habakukk.
Teine muutus on see, et aasta küla kuulutatakse välja juba suve alguses. “See võimaldab kõikidel huvilistel suvel neile külla minna ja oma silmaga näha, kui toredaid ja elujõulisi külasid leiab igast Eestimaa kandist,” lisas ta.
Juba praegu saab Aasta Küla kandidaatidega tutvust teha veebilehel kodukant.ee Kodukant korraldab Aasta küla valimist üheksandat korda. Valimine toimub üle aasta ning iga maakond esitab tiitlile oma selle aasta silmapaistvaima küla või ühiselt tegutseva külade piirkonna. Eelmisel korral pälvis Eestimaa aasta küla tiitli Võru maakonnas Setomaal asuv Lüübnitsa.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411