Teisipäev, aprill 27, 2021
 

Vald taotleb Vabadussõja monumendi lisamist riigi eelarvestrateegiasse

Seni rahaliste vahendite puudumise tõttu edasi lükkunud Vabadussõja mälestusmärgi püstitamine Pühalepa kiriku esisele võib saada teoks, kui rahandusministeerium arvestab vallavalitsuse ettepanekut ja lisab monumendi riigi 2022–2025 eelarve­strateegia investeeringu­objektide hulka.
Vallavanema asendaja Hergo Tasuja rõhutas rahandus­minister Keit Pentus-Rosimannusele aprillis saadetud ette­panekus, et Hiiumaa on ainus maakond, kus puudub Vabadus­sõja mälestusmärk. Samas on tehtud kõik ettevalmistused selle rajamiseks – koostatud on Vabadussõjas osalenud hiidlaste nimekiri, olemas on projekt ja ehitusluba.
Monumendi ehitustööde maksumuseks on hinnanguliselt pool miljonit eurot. Eelmise aasta oktoobris taotles vald toetust Vabadus­sõja mälestusmärgi jaoks kaitseministeeriumilt ja kultuuriministeeriumilt, kuid ei saanud seda.
Samal otstarbel küsis möödunud aastal kultuuri­ministeeriumilt toetust Hiiumaa muinsuskaitse selts, kuid sai samuti eitava vastuse. Samal ajal eraldas valitsus oma reservist näiteks Viljandi linnavalitsusele 500 000 eurot Vabadussõjas langenute Viljandimaa mälestus­samba taasta­miseks.
Riigi eelarvestrateegiat uuendatakse igal kevadel, mil täpsustatakse kolme eelseisva aasta prognoose ja seatakse uued kavad neljandaks aastaks. Strateegia viiakse ellu läbi arengu­kavade rakendusplaanide ja riigieelarve.
Vabadussõja monumendi rajamise eeltööd on kestnud 2016. aastast.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411