Teisipäev, aprill 20, 2021
 

Tehnoloogiad mida kasiinod kasutavad pettuste avastamiseks

Filmide järgi tunduvad kasiinode petjad tänapäevaste Robin Hoodidena, kuid ärge laske end eksitada. Seadused ja kohtud viivad kõik petised vangi väga kiiresti. Kuid kasiinod ei saa kohtu alla anda neid, keda nad ei suuda tabada. Kõik algab avastamisest.

Kasiinod on petiste tuvastamisel edukamad kui kunagi varem kasutades selleks keerukat arenenud tehnoloogiat, et kurikaelad kinni nabida enne kui nad jõuavad isegi kasiinost lahkuda. Tõele au andes jälgitakse mängijaid juba enne, kui nad uksest sisse astuvad. Vaatame täpsemalt milliseid tehnoloogiaid kasiinod kasutavad.

Numbrimärkide loendurid

 Tänu kaameratele, mis pakuvad auto numbrimärkide tuvastamise tehnoloogiat, võib auto kasiinosse sisenemise teha võimatuks veel enne kui kasiino teie nägu näeb. Kõik on üsna lihtne: kaamera teeb pildi iga parklasse sõitva auto numbrimärgist. Optilise tähemärkide tuvastamise tarkvara teisendab numbrimärkidel olevad tähed ja numbrid tekstiks. Seejärel võrreldakse seda soovimatute klientide ja hasartmängusõltlaste andmetega. Protsess on automaatne ja välkkiire.

Biomeetriline näotuvastus

Kaamerad skaneerivad teie nägu uksest sisse minnes. Enamik kasiinosid loodab soovimatute külaliste tuvastamiseks turvatöötajatele, kuid paljudes on kasutusel juba ka biomeetriline näotuvastus. On kahte tüüpi biomeetrilisi süsteeme. Ühed tuvastavad automaatselt inimese näo ja teevad pildist koopia. Nutikamad süsteemid analüüsivad aga ka juba iga kliendi nägu ja võrdlevad neid kasiino andmebaasis olevate piltidega. Kui süsteem leiab vaste, hoiatab see turvameeskonda.

Turvatud žetoonid

Žetoonid paistavad väliselt lihtsad ja tunduvad ekslikult kergesti võltsitavad. Tundub, et mõni nobenäpp võiks neid kodus kotitäie valmis teha ja kõndida kasiinosse sularaha vastu välja vahetama. Tegelikult sisaldavad žetoonid aga RFID-kiipe ning nende puudumisel pole võimalik žetooni kassas raha vastu vahetada. Kasiinod kasutavad RFID-kiipe ka argisemate ülesannete täitmiseks, näiteks mängijatele antud žetoonide jälgimiseks ja konkreetsete mängulaudade andmete jälgimiseks.

Mängulauda jälgiv kaamerasilm

Tark kaamerasilm ühendab mitu tehnoloogiat üheks muljetavaldavaks teenuseks: üldine videokaamera jälgib toimuvat ning videoanalüüsi tarkvara ja RFID-kiipidelt saadud teabe kombinatsiooni abil on see võimeline jälgima reaalajas jagatud kaarte ning panustatud žetoone. Tarkvara jälgib laua kõikvõimalikke statistilisi andmeid, sealhulgas diilerite tööd ja mängijate võiduprotsenti. Kasiinod kasutavad seda infot, et aidata tuvastada, kas mängija loeb kaarte või teeb koostööd diileriga.

Online kasiinode turvalisus

Tehnoloogiat ei kasuta mitte ainult maapealsed kasiinod. Online kasiino blokeerib petistele juurdepääsu, enne kui nad saavad teha ühegi kahtlase tehingu. Kasutusel on tarkvara, mis tuvastab kliendi IP ja annab sellele turvalisuse reitingu. Isegi proxy serverite kasutamine ei aita petiseid, sest tarkvara suudab tuvastada algse IP-aadressi.

Kokkuvõtteks

Maailma nutikaim tehnoloogia ei aita siis, kui seda kasutavad rumalad töötajad. Turvasüsteemide kasu tekib siis, kui asjakohaste andmete kogumiseks, analüüsimiseks, haldamiseks ja töötlemiseks on kehtestatud asjakohased protseduurid. Vastupidisel juhul on kasiino turvameeskond end lihtsalt üle ujutanud andmetega, mida ta ei suuda kasutada.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411