Teisipäev, aprill 27, 2021
 

RMK töötajatega KAH aladega metsas

Harda Roosna | Hiiu Leht
Reedeks kutsus RMK Hiiumaa metsa­ülem Andres Tammeveski Kärdla ja Kaleste esindajaid metsas kohtuma, et rääkida kõrgendatud avaliku huviga alade raieplaanidest. Kohalikud kartsid, et vaid kümne lubatud osalejaga kohtumised lähevad kirja kaasamis­koosolekuna.
Valdavalt käisid metsas RMK inimesed, Kaleste küla esindajad kohtumisele ei tulnudki, Kärdlas olid kohal mõned inimesed – “Metsas kohtumise eesmärgiks on tavapärase suhtlemise jätkamine riigimetsa majandajaga võimalike hirmude kahandamiseks ning kogukonna pöördumistes esitatud nõudmiste arutelu,” selgitas Tammeveski saadetud kirjas.
Veel juhtis metsaülem tähele­panu, et õues on lubatud kuni kümne inimese kogunemine ja palus osalemis­huvist teatada.
Tammeveski 21. aprillil saadetud kutsele tuli Kaleste küla esindajalt Marek Tammelt vastus, et RMK ametlikust kaasamiskavast lähtudes ei pea Kaleste kogu­kond mõistlikuks ega vajalikuks kohtumist järgmisel nädalal, st 23. aprillil.
“Me ootame hiljemalt 28. aprilliks RMK ametlikku vastust meie kirjale, sh esialgset metsatööde kava projekti, mis eelduspäraselt arvestab kogukonna kirjalikult tehtud ettepanekutega. Seejärel võtab kogukond endale kuni 21 päeva aega, et projektiga tutvuda ja millalgi mai lõpus-juuni alguses, nagu kaasamiskalender ette näeb, leiame avalikuks koosolekuks aja, mis sobib kõikidele kogukonna esindajatele ja RMK esindajatele,” kirjutas Tamm.
Kaleste KAH algatusgrupi liige Pärt Ojamaa märkis, et loomulikult võivad kõik, kes saavad ja soovivad metsa­ülemaga metsas kohtuda, seda teha. Kohtumisel ei saaks lihtsalt kogukonna nimel kohaliku metsa majandamise osas kokku­leppeid sõlmida. “Kaleste KAH ala initsiatiivi taga seisev kogukond eelistab lähtuda eel­tsiteeritud kirjas mainitud põhimõtetest. Seda kõike asjaajamise selguse, dokumenteerituse ja üheselt­mõistetavuse huvides. Täname metsaülemat nii aktiivse suhtluse eest ja kohtume metsas siis, kui selleks ettenähtud aeg käes.”
Projektid valmivad lähiajal
RMK plaanib esitada Kaleste KAH ala ja Kärdla KAH ala metsatööde kava projektid sel nädalal, Puski ja Merineitsi-Meelste ala metsa­tööde projektid aga pidid valmis saama eelmisel nädalal.
Hiiu Lehele ütles Tamme­veski eile, et toimunud kohtumisi ei ole plaanis lugeda RMK kaasamiskavas ette nähtud avalikeks koos­olekuteks.
“Huvi olemasolul toimuvad peale tööde kava projekti esitamist uued kohtumised vastavalt kaasamiskavale,” seisis ka Kaleste ja Kärdla KAH ala huvilistele saadetud kirjas.
Kirjavahetusse sekkus ka RMK peametsaülem Andres Sepp, kes kirjutas, et reedese kokkusaamise mõte ei ole sõlmida mingeid siduvaid kokkuleppeid. “Kuna valla esindaja on haakunud meie kutsega, siis oleme meie homme siiski Kalestes oma plaane lahti rääkimas ja vajadusel ka saadetud ette­panekuid ja neile antud vastuseid põhjendamas ning meie ei keela kellelgi tulla metsa kohtuma,” kirjutas Sepp. “Kes vähegi soovivad ja on valmis metsa tulema, on Kalestesse homme lahkelt oodatud.”
Erimeelsustele jäädi KAH ala metsa majandamiskava ettepanekute osas – Kaleste küla esindajad leidsid, et nemad on oma ettepanekud teinud ja ootavad neile enne RMK vastust.
Kärdla koosolekust andis ülevaate Allan Suurkask, kes ütles, et sai kutse päev enne koosolekut. Kümnest kohalolnud inimesest olid neli RMKst.
Suurkask ütles, et koosoleku alguses andis Andres Tammeveski sõna RMK peametsaülemale Andres Sepale ja “sinna see sõna jäigi”.
Koosoleku sissejuhatuseks küsis Inge Talts, kas tegu on ametliku koosolekuga ja kas seda protokollitakse? Vastuseks oli, et vajadusel toimub uus koosolek.

Suurkase küsimusele, kas koosolek toimub vajadusel või on see kohustuslik, vastas Andres Sepp, et koosolek on kohustuslik, kui on ettepanekuid.

“Mis on huvitav vastus, sest selleks hetkeks olid RMK lehel üleval kõik meie ettepanekud ja nende tekkimises on raske kahelda,” ütles Suurkask, kellele jäi mulje, nagu olnuks koosoleku eesmärgiks konstruktiivse arutelu asemel vajadus koosoleku kohta n-ö linnuke kirja saada.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411