Teisipäev, aprill 20, 2021
 

Plaaniline elektrikatkestus hilisemate lühendamiseks

ELEKTRILEVI
Elektrilevi teatas, et Hiiumaal Kõpu poolsaarel tuleb täna ja homme õhuliinide hooldustööde tõttu kaks pikka voolukatkestust, kummalgi päeval neli tundi järjest.
Katkestused kestavad täna, 20. aprillil kella 14–18ni ja homme, 21. aprillil kella 11–15ni.
Elektrikatkestus tööpäeval on probleem kaugtöö tegijate jaoks, aga häirib ka elanike igapäevaelu. Nii kirjeldas Kõpu poolsaare elanik Andres, mis elektrikatkestusega nende pere jaoks kaasneb: “Meil on puur­kaevus elektripump ja ei saa enam vett ja WCd kasutada. On rauaeraldusfilter, mille programm tuleb peale elektri­katkestust üle vaadata. Soojuspump, mis samuti programmi peal. Maha jahtub põrandaküte ja normaal­se hoiutsükli saavutamiseks peab seega jälle rohkem elektrit tarbima. Külmkapp, side ja arvutid on siinjuures isegi tähtsusetud.”
Suurima probleemina nimetas ettevõtjana tegutsev mees, et esimene neli tundi kestev katkestus on 20. kuupäeval keset tööpäeva. “See teatavasti on deklaratsioonide kuupäev. Kui maksuamet ei saa, mida tahab, tulevad viivised, lisadeklaratsioonid – kas Elektrilevi kompenseerib need?” küsis ta retooriliselt.
Elektrilevi varahaldusjuht Rasmus Armas tõdes, et elektrikatkestus tekitab vajadust tegevusi ümber korraldada sõltumata selle toimumise ajast. “Tööpäeval toob katkestus kaasa mõjud ettevõtetele ja kodust tööd tegevatele inimestele, nädala­vahetusel toob katkestus kaasa mõjusid inimestele, kes nädalavahetuseks maakoju liikunud, et seal näiteks kevadtöid teha jne,” tõi ta näiteid. “Mõistame, et tegevuste ümberkorraldamine ei pruugi alati olla lihtne ja õnnestuda, aga rikkelise katkestuse puhul on olukord kindlasti veelgi keerulisem.”
Korra edasi lükatud
Korra on eelnimetatud tööd juba edasi lükatud. Algselt oli see kavandatud veebruari­kuusse. “Tol hetkel võtsime vastu otsuse töö edasi lükata, et mõju klientidele oleks väiksem. Nüüd on ilmad soojemad ja väljas valgem ning võrreldes veebruariga seetõttu mõju väiksem,” selgitas Armas.
Ka on töö jagatud kaheks osaks, et katkestused oleks lühemad – esimesel päeval vahetatakse õhuliini mast ja teisel päeval paigaldatakse lahutaja.
Plaanilistest katkestustest teavitab Elektrilevi aegsasti ette, saates esimese e-kirja või SMSi viis päeva enne plaanilist katkestust ja korduvteavituse kaks päeva enne tööde algust. “Nii saab mõne tunni pikkuseks katkestuseks valmistuda ja vajalikud ümberkorraldused teha,” ütles Armas.
Paigaldavad lahutaja
Konkreetse töö puhul on tegemist lahutaja paigaldamisega Kõpu liinile ja Armase sõnul on see puhtal kujul liini töökindluse investeering.
“Lahutaja aitab rikete tekkimisel klientidele tekkivaid mõjusid vähendada – tegemist on kaugjuhitava õhuliini lülitiga, mis võimaldab rikke puhul liinist väiksema osa välja lülitada,” selgitas Armas.
Ettevõtte nimel vabandas ta ebamugavuste tekitamise eest ja tänas mõistva suhtumise eest. “Kõik see on selle nimel, et elektrivarustuse toimepidevus oleks Eesti riigis võimalikult heal järjel.”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411