Reede, aprill 30, 2021
 

Parima Eesti Konsumi juhataja lahkub töölt

Harda Roosna | Hiiu Leht
Tormi Konsum valiti 2020. aasta Coopi Eesti parimaks kaupluseks, autasu personalile võttis vastu kaupluse juhataja Merit Savioja, kel täna on viimane tööpäev.
Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons ütles, et tal on Meriti lahkumisest väga kahju. “Merit on meie pesamuna, tuli meile tööle neli aastat tagasi ja on Tormi Konsumile hoo sisse andnud ja kaupluse tippu viinud,” tunnustas Antons, pisar kurgus.
Veel rääkis ta, et paljud Coop keskühistu üleeestilised arendusprojektid on pilootprojektidena käivitatud just Kärdlas Tormi Konsumis ja seda just tänu tubli juhataja Meriti pealehakkamisele.
“Kindlasti ei ole see ainult minu töö tulemus – meil on suurepärane meeskond ja poodi tööle õnnestunud leida inimesed, kes seisavad selg-selja vastas ja iga päev naudivad seda, mida nad teevad,” ütles Merit Savioja. “Arvan, et me oleme koos võitnud klientide usalduse ja suutnud luua head suhted klientide-müüjate vahel – see ongi meie trump!”
Oma lahkumise põhjuseks nimetas Merit, kes on kahe koolilapse ema, kogu ümbritsevat olukorda: “Kuna mul on kodus kaks koolilast, kes vajavad praegu minu tähelepanu rohkem kui enne koroonat, siis täna olen ma selle valiku teinud – tunnen, et nemad tahavad minu tuge rohkem, kui ma töö kõrvalt saan neile pakkuda.”
Merit Savioja tõdes, et kui paljudes ettevõtetes on loodud võimalus töötada kodu­kontoris, siis kauplust kodukontorist juhatada ei saa. Ka töökoormus on koroonaviiruse leviku ajal oluliselt kasvanud. “Lahkuda on väga-väga kahju, sest meeskond on suure­pärane, ühistu kontor, Kaja, Ruta ja teised, hästi toetav ja me kõik üheskoos oleme teinud nii palju kui vähegi võimalik, et sellest olukorrast võitjatena välja tulla,” nentis juhataja, et kõigil on raske.
Samas jäi ta senitehtuga rahule ja ütles, et tal pole muret, mis poest edasi saab, kuna väga tugev põhi on alla laotud ja uue juhatajana võtab töö üle Ulvi Nõmmeorg, kes viimasel ajal töötanud vahetuse­vanemana. “Olen veendunud, et meie pood on edukas ka siis, kui mind selle eesotsas enam pole,” ütles Merit Savioja ja nimetas uut juhatajat tubliks tööinimeseks.
Parimate sekka
“Mulluse parima Konsumi tiitli laureaadiks kõikide Coop Eesti Konsumite hulgast osutus Tormi Konsum,” teatas ühistu esmaspäeval oma kodu­lehel.
Samas on selgitus, et tiitel omistatakse kauplusele, mis vastab mitmetele kriteeriumitele ning mõõdetavatele parameetritele, muuhulgas näiteks ostude arvu ja keskmise ostu kasv, Säästukaardi kasutamise osakaal, Nutikassa ostude osakaal jne. Arvestuse alusena võrreldakse tulemusi eelmise aasta sama perioodiga.
Tiitleid antakse välja kolmes kategoorias: Maksi­marketid, mida Hiiumaal ei ole, Konsumid ja väikepoed. Parima kaupluse tiitlit andis Coop Keskühistu välja kolmandat aastat ja esimest korda oli Hiiumaa kauplus, Tormi Konsum nii kõrgel kohal. “Varem pole meie Hiiumaa poed isegi esikümnesse pääsenud,” nentis Antons.
Antons märkis, et hea tulemuse tegi äsja ka ühistu teine Hiiumaa kauplus Kõrges­saares, mis esimeses kvartalis oli väikepoodide arvestuses kogu Eestis teisel kohal. “Vaat, mis teeb tankla,” kiitis Antons vallavalitsuse otsust, rajada Kõrgessaare kaupluse kõrvale tankla. Oma osa klientide arvu ja poe läbimüügi kasvus on tema sõnul ka sel, et koroonapiirangute ajal hakkasid ostjad eelistama kodulähedast poodi. Aga ehk ka suurel hulgal kalameestel, kes kevaditi Kõrgessaare Armi­ojast särge püüavad.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411