Teisipäev, aprill 20, 2021
 

Lõppeks see eriline aeg

Eile algas koolivaheaeg ja abiturientide riigieksamid. Juba teine lend abituriente peab eksameid tegema ja eritingimustes lõpetama kooli. Kes oleks uskunud, et
koroonapandeemia meie elu nii pikalt mõjutab.
“Tõenäoliselt räägite te kunagi oma laste­lastele lugusid sellest, kuidas teie teekond eksamini möödus erakordsel ajal,” märkis haridus- ja teadusminister Liina Kersna oma tervituses.
“Te saate hakkama!” oli ministri sisendus enne, kui tänavused gümnaasiumi­lõpetajad eksamitööd tegema asusid.
Küllap saame me kõik hakkama ehkki tunne on küll selline, nagu internetist leitud luuleridade kirjapanijal: “Kevad ja viimane veerand,/ kool saab varsti läbi,/ Mul külmast tõsiselt villand,/ Olen õnnelik, et talv lõpuks läbi.”
Külma asemele tahaks muidugi kirjutada “koroona”, koroonatalve lõppemist aga võib juba loota. Ööpäevaga lisandunud posi­tiivsete testide arv, 228, oli eile juba üsna viisakas. Hiiumaale ei lisandunud ühtegi nakkusjuhtu. Päike käib päris kõrgelt ja õues on juba parem kui toas.
Laupäeval ja pühapäeval tuligi saarele koolivaheaega veetma nii palju inimesi, et TS Laevad pidi tegema kaks lisareisi. Tere tulemast kõigile. Ainus palve, palun, jätke lõkked suure tuule ja kuivaga tegemata. Muidu võib sellest tulla väga suur pahandus nagu juhtus pühapäeval Läänemaal.

20. aprill 2021

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411