Teisipäev, aprill 13, 2021
 

Käru muuseum otsib Hiiumaa kolmikuid

KÄRU MUUSEUM
Türi vallas asuv Käru muuseum plaanib emadepäevaks näitust kaksikute ja kolmikute vankritest-kärudest, riietest, nukkudest ja fotodest. Käru muuseumi looja ja väljapaneku korraldaja Aljona Surzhikova rääkis Tre raadios, et mõte näituseks hakkas idanema mullu novembris, kui neile annetati lisaks olemasolevale kahele kaksikute kärule veel kaks. Nüüd on tal maikuuks soov kokku saada 20-30 vankrit/käru, sama palju pilte ning kaksikute-kolmikute jaoks mõeldud esemeid.
Praegu ajaloo magistrantuuris õppival muuseumijuhil õnnestus hiljuti üles leida Eestis lapsevankreid tootnud tehase Teras endine direktor. Viimane rääkis, et 1960ndatel tehti kolmikute vanker Eestis konkreetselt ühe perekonna jaoks – tegu oli eritellimusega, mille riik perele kinkis. “Nii et, kui keegi teab 60ndatel Hiiumaal sündinud kolmikute kohta midagi, siis väga huvitav oleks kasvõi nende vankrist pilt näitusele saada,” ütles Surzhikova.
30. aprillini saab toetada Käru muuseumi projekti ühisrahastusplatvormil Hooandja, et saada kokku 3000 eurot. Raha kulub kärude ja vankrite restaureerimiseks, uute eksponaatide ostuks ja transpordiks ning fotode trükkimiseks.
Kui olukord vabariigis lubab, toimub näituse avamine Kärus emadepäeval, 9. mail. Avamisel salvestatakse ühtlasi materjali Aljona uue dokumentaalfilmi “Kärud ajaloos” jaoks.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411