Teisipäev, aprill 27, 2021
 

Algas meremõõdistustööde hooaeg

Kevade saabumine tähendab Transpordiametile meremõõdistustööde algust. Töid tehakse nii merel kui ka sisevetel ning need kestavad kuni hilissügiseni. Alates
19. aprillist mõõdistab hüdrograafialaev EVA-320 Väinamerel, avamere mõõdistuslaev Jakob Prei alustab töödega mai esimestel päevadel Soome lahel.
Hüdrograafiaosakonna juhataja Peeter Välingu sõnul plaanitakse sel aastal mõõdistada lisaks Väinamerele ja Soome lahele ka merealasid Liivi lahes ja Saaremaast läänes. Sisevetel algavad intensiivsed mõõdistustööd eeldatavasti mai keskpaigas ning peamiselt töötatakse Peipsi järvel.
Möödunud aastal mõõdistati 1216 ruutkilomeetrit mere­alal ja 47 ruutkilomeetrit sisevetel. Peamised tööpiir­konnad olid Soome laht Tallinna lähistel, Liivi laht Kihnu ümbruses ning Väinameri.
Hüdrograafiliste tööde tegemiseks merealadel on ametil kasutada kaks mõõdistuslaeva ja üks kaater ning sisevetel üks mõõdistuslaev. Praeguste plaanide järgi peaksid Eesti laevatatavad veealad saama mõõdistatud aastaks 2035.
Peeter Välingu sõnul avastatakse mõõdistustööde käigus ka muud huvitavat. Näiteks leiti eelmisel hooajal kuus seni kaardistamata vrakki ja veealune ehitis Pärnu lahes, mida kasutati mudaravila varustamiseks veega. Avastatud uppunud laevade koordinaadid kantakse vrakkide andmebaasi.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411