Reede, aprill 16, 2021
 

Abiturientidel algab aasta pingelisim aeg

Helja Kaptein
Juba esmaspäeval on gümnaasiumi­lõpetajatel esimene eksam, viis päeva enne eksamit oli ikka veel selgusetu, kas eksami tegemine on kohustuslik, samuti on õppeaastale oma jälje jätnud distantsõpe.
Hiiumaa gümnaasiumi lõpetajad, nagu kõigi koolide abituriendid, jäeti tänavu tõmbetuulte kätte. Keegi ei teadnud kuni kolmapäevani, kas riigieksamid on gümnaasiumi lõpetamiseks vajalikud või mitte. Kolmapäeval tegi riigikogu otsuse ja toetas sel õppeaastal eksamite lahti sidumist gümnaasiumi lõpetamise tingimustest.
Need, kes plaanivad kõrgkoolis edasi õppida, on muidugi oma valiku juba teinud ja valmistuvad viimaseks spurdiks. Enamus Hiiumaa gümnaasiumi abituriente sooritas Assessment English C1 Advanced Cambridge’i inglise keele tasemeeksami juba detsembris ja nemad enam võõrkeele eksamit tegema ei pea.
Abiturient Marken Tisler rääkis, et temal on plaan pärast kaitseväge edasi õppida ja seega läheb ta kindlasti eksamitele. “Suurem osa teeb, pole kuulnud, et keegi loobuks,” ütles Tisler, kes enim pabistab matemaatika eksami pärast. “Tegelikult pole kirjand ka kerge, sest tavapärase kahesaja sõna asemel tuleb poole rohkem kirja panna,” arutles ta.
Marken Tisler nentis, et distantsilt õppimine on tugevalt mõjutanud kogu abituuriumiaega. “Koolis pole muud teha, kui kuulata õpetajat. Õpitud saab ja kõik omandatud ka nii, aga peab poole rohkem pingutama.”
Testimine eksamite eel
Hiiumaa gümnaasiumi juhiabi Aet Vohu ütles, et esmas­päeval on eesti keele eksamile minemas 37 õpilast. Lisaks tänavustele abiturientidele teeb eksamit üks eelmisel aastal lõpetanud õpilane ja kolm teiste koolide õpilast.
Inglise keele riigieksamit asub maikuus sooritama 16 õpilast, sest ülejäänud abiturien­did on juba sooritanud või sooritavad 24. aprillil C1 ehk Cambridge´i inglise keele tasemeeksami.
Matemaatika riigieksamile on registreerunud 37 tänavust abiturienti ja üks mullu gümnaasiumi lõpetanu.
Hiiumaa gümnaasiumi statsionaarses õppes valmistub kooli lõpetama 32 ja mitte­statsionaarses õppes 6 õpilast.
Eesti keele eksami ja Cambridge´i inglise keele tasemeeksami eel saavad eksaminandid soovi korral teha koroonatesti, proovide kogumine toimub vastavalt 16. ja 22. aprillil.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411