Teisipäev, märts 2, 2021
 

Volikogu otsustas ühe ringkonna kasuks

Hiiumaa vallavolikogu otsustas veebruarikuu istun­gil 20 poolthäälega, et 17. oktoobril 2021 toimuvate Hiiumaa vallavoli­kogu valimiste läbiviimiseks moodustatakse Hiiumaa vallas üks valimisringkond.
Viie valimisringkonna poolt, nagu oli eelmistel, 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimisel, andsid poolthääle kolm volikogu liiget.
Istungi protokollis on kirjas, et volikogu istungil arutleti ka osavaldade tuleviku üle. Fraktsiooni Kodusaar juht Tarmo Mänd ütles, et osavaldasid tuleb tugevdada, aga oluliselt vähendada nende poliitilist juhtimist. Tema hinnangul peaks osavallakogu saama juurde õigusi ja osavalla põhimäärust tuleks täiendada ning osavallakogu peaks koosnema kohalikest autoriteetidest ning osavallavanemast peaks saama tähtajatu töö­lepinguga ametnik.
Ka volikogu liige Riho Rahuoja ütles, et osa­valdade temaatika tuleks kriitiliselt üle vaadata. Samuti läbi mõelda, kes osavallakogudes keda esindab. Tema hinnangul pole õige, kui osavalla
20 ettevõtjast tuleb kohale kaks ja nemad otsustavad, kes ettevõtjaid esindab.
Volikogu esimees Aivar Viidik märkis teema lõpetuseks, et kõigil volikogu liikmetel on õigus algatada osavaldade põhimääruse uuendamine. “Tundub, et on otstarbekas see arut­elu algatada juba selles volikogus,” lisas volikogu esimees.
Veel otsustas volikogu, et Hiiumaa vallavolikogu järgmise koosseisu liikmete arvuks jääb 23, nagu see on ka praeguses volikogus.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411