Teisipäev, märts 9, 2021
 

Kolm teemat

Tänase Hiiu Lehe fookuses on noored naised, kes julgevad teha OMA elukutse­valikuid, olles uuriv ajakirjanik, külmutus­seadmeid projekteeriv insener või valla jäätmespetsialist, ja oma tööd nautida.
Nii et, pisut vanamoodsa mõtlemisega mehed, see on täitsa okei, kui naised teevad sama (inseneri)tööd, mida teie kunagi ehk meeste ametiks arvasite.
Ka statistikaameti numbrid kinnitavad – Eesti naine on kõrgelt haritud ja töökas ning sobib seega juhikohale sama hästi kui mehed.
Teine teema veel. Üks suhteliselt lihtne (meeste)töö – tuhandete aastatega kasvanud turbasamblast freesturba tootmine ja saarelt toormena väljavedamine hakkab otsa saama.
Ei teagi nüüd, kas olla rõõmus, et loomad-­linnud-turbasamblad eluruumi juurde saavad või olla kurb, et Hiiumaal üks ammune tööstusharu ära lõppeb. Tore kujutlus­pilt – peale turbakaevanduse sulgemist jääb suhteliselt inimtühi raba Pihla rabas elava hundipaari päralt.
Ettevõtte juhataja Olev Kuuse ütles, et hundid on Pihla rabas alles: “Püütakse joonistada pilti, et kui turbatootmine hakkab, siis kõik hävineb. Tegelikult ei hävine – seal on linnud ja loomad ja kõik on alles. Loomad harjuvad ka masinatega ära – hunt jooksis paar väljakut kaugemal kõrval, kui mehed turvast kogusid – vaatas,
mis toimub.”
Kurb sõnum lõppu ka – vastutustundetud noored on Hiiu saarel hoolega koroona­viirust levitama hakanud. Halb eeskuju oli kohe võtta Eesti Laulu teleülekandest…
Kui teil endast kahju pole, palun, hoolige oma eakatest vanavanematest.

9. märts 2021

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411