Teisipäev, märts 2, 2021
 

Kaubanduskeskuse seinad hakkavad kerkima

Helja Kaptein
Veebruarikuuga sai valmis Käina kaubandus­keskuse vundament ja märtsi algul peaks hakkama kerkima uue hoone seinad.
Käinas elamuskeskuse Tuule­torn kõrval Spordi tn 8 on suur ehitustanner, kuhu ehitatakse tarbijate ühistu uus kaubanduskeskus COOP Konsum/Ehituskeskus, kõrval on alanud juba ka uue kardiraja tööd. Ehitus algas juba jaanuaris ning jätkus ka lume ja pakasega.
COOP Hiiumaa haldusjuht Kunnar Lilleõis rääkis, et uut kauplust ehitab OÜ Nordecon Betoon ja valmima peaks see juunis. “Maja tuleb vaivundamendile, praegu käib vaiade sisse­löömine maa sisse ja neile “mütside” pähe valamine,” rääkis Lilleõis veebruari lõpus. Samas kõrval pannakse õhuliine maa sisse ja rajatakse sadeveetrasse.
Coop Hiiumaa juhataja Kaja Antons ütles, et tööd kulgevad seni üldjoontes plaanipäraselt ja sel nädalal peaks hakkama kerkima hoone seinad. “Küll segas käre pakane vahepeal betoonitöid ja mõnda asja tuleb natuke töö käigus lihvida, aga need pole määravad muutused,” ütles Antons.
Üks olulisemaid on kaubandus­keskuse küttesüsteemi muudatus, mis tehti peale seda, kui selgus, et Käinasse kavandatakse uut katlamaja. “Teeme eeltööd, et edaspidi oleks võimalik ühineda soodsama kaug­küttega,” ütles Antons.
Käina osavalla vanem Omar Jõpiselg kinnitas, et on tekkinud vajadus uue keskkatlamaja rajamiseks, kuna elamute kütmiseks ei jätku võimsust ja samuti on vananenud Käina kooli katlamaja. Soovi ühineda tulevase uue katlamajaga on avaldanud ka Coop Hiiumaa ning Käina keskkatlamaja rajamiseks on uuringud tehtud ja andmed kogutud. Jõpiselja sõnul on nüüd vaja ehitusprojekti ja rahastust, nii et enne paari-kolme aastat ei toimu veel midagi, aga uute hoonete puhul on põhjust juba praegu ette vaadata.
Jõpiselg ütles, et ehitustööd käivad ka uue kardiraja teenindusplatsil, aga veel olulisem on Spordi tänav selle uues asukohas kaubandus­keskusega samaks ajaks valmis jõuda. “Eks see sõltub ka ehitajast,” märkis osavalla­vanem. Tänavaid ja platse ehitab AS Tariston.
Käina uue kaubandus­keskuse ehitusprojekti koostas arhitektuuribüroo DAGO­pen. Hoone  ehitus­alane pind on 2455 ruutmeetrit. Kaubanduskeskuses on kaubanduspinda 1100 ruut­meetrit ja rendipindu 282 ruutmeetrit.
Rendipindade osas on läbi­rääkimisi peetud apteegi-, ilusalongi-, matkatarvete kaupluse- ning lillepoe pindade rentimiseks. Keskuse ehitusprojektis on hoone päiksepoolsesse külge ette nähtud ka avar ruum aastaringsele kohvikule, kus saab suvisel perioodil lisapinnana kasutada ka majaesist väliterrassi ning avarat katust.

HELJA KAPTEIN

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411