Reede, märts 12, 2021
 

Käina kaubanduskeskuse nurgakivi sai paika

ARNO KUUSK
Esmaspäeval, 8. märtsil paigaldati Hiiumaa tarbijate ühistu enam kui 3 miljonit eurot maksva Käina kaubandus­keskuse nurgakivi.
Pildil asetab dokumente ajakapslisse tellija, Hiiumaa tarbijate ühistu juhataja Kaja Antons. Kapslit hoiab ehitaja, OÜ Nordecon Betoon projekti­juht Reino Mälk. Hiiumaa tarbijate ühistu haldusjuht Kunnar Lilleõis loeb veel Käina kaubanduskeskuse saamislugu, enne kui see kapslisse asetada. Fotol olijad seisavad tulevase kaubanduskeskuse peasissepääsu juures ja nende selja taga paistab kogu tulevase kaubandus­keskuse ehitussõrestik.
Tellija, ehitaja ja järele­valve teostaja esindaja asetasid hoone sissepääsu juurde müüritud metallkapslisse paber­kandjal hoone põhi­plaani, mälupulgal kõik ehitus­projekti digitaalsed failid, loetelu projekti senistest etappidest ja nimekirja valdkonna koordinaatoritest. Lisaks sama kuupäevaga ajalehe, ajastu olusid ilmestava näomaski ja näidised kehtivatest rahadest.
Suvel valmivas ligi 2400 ruutmeetri suuruses kaubanduskeskuses hakkavad paiknema Coop Konsum/Ehituskeskus, apteek, ilusalong, jahi- ja kalandus­pood ning kohvik-lillepood.
Käina uue kaubandus­keskuse ehitusprojekti koostas arhitektuuribüroo DAGOpen.
Kogu kaubanduskeskuse investeeringu maht koos tehno­võrkude, hoone ja platside ehituse, sisseseade ja sisustusega on enam kui 3 miljonit eurot.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411