Reede, märts 12, 2021
 

COVID-19 viirus, 11. märtsi seisuga

Harda Roosna | Hiiu Leht
Alanud nädalal on Hiiumaal positiivse COVIDtesti vastuse saanud 14 inimest. Neist seitse on nakatunud pere-, üks töö- ja üks õppeasutuse kontaktist. Kolmel juhul on nakkusallikas jäänud teadmata ja kaks on selgitamisel.
Hiiumaal on Terviseameti andmetel 11. märtsi seisuga viimase kümne päeva testivastuste põhjal 50 nakatunut ja ligi 200 lähikontaktset.
Esmaspäeviti COVIDviiruse statistika Hiiumaalt tavaliselt lisa ei saa või on tegu mandril viibivate testijatega, kuna nädala­vahetusel reeglina proove ei võeta.
Reoveeseire
Kärdla reoveeseires viiruse­osakeste hulka näitav tulemus langes möödunud nädalal tugevast mõõdukaks. Kärdla Veevärgi spetsialisti Marianne Sädeme hinnangul on see otseselt seotud lume kiire sulamise ja tulvaveega. Selle nädala proovid võeti esmaspäeval nii Kärdlast kui ka Käinast, vastus laekub eeldatavasti hiljemalt reedel.
Uus testimisvõimalus lastele
Kuna mitmed haigusjuhud on seotud lasteaedadega, juhime lastevanemate tähelepanu uuele COVIDtesti andmise võimalusele. Ka Hiiumaa haigla drive-in testipunktis on kuni 18aastastel lastel võimalus testi anda kurguloputusvedelikust. Saatekiri vormistatakse samamoodi kui ninast võetavale testile. Testiaega kokku leppides saab laps valida, kas ta soovib proovi anda tavapäraselt ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Viimatinimetatud valiku korral kuristab testitav kurku füsioloogilise lahusega. Testimiseks peab laps hakkama saama ligi 10 sekundit kestva kuristamisega, mis ei ole harjumuspärane tegevus. Seetõttu soovitame enne proovile tulemist kuristamise eelnevalt kodus läbi proovida. Nii teavad lapsed paremini, mis neid ees ootab ja testi võtmine õnnestub. Täpsemalt saab kurguloputusvedelikust proovi võtmisest lugeda: https://www.kriis.ee/et/node/54741
Koolitoidupakid ootel
Täpsustuseks peredele, kellel on kooliealised lapsed – kõigile distantsõppele suunatud lastele on valla poolt komplekteeritud koolilõuna asenduseks toidupakid. Palume märku anda neil, kes toidupakki ei soovi saada või kellele on toidupakki mugavam kätte saada mõnest teisest Hiiumaa koolist. Toidupakkide sisu on üle Hiiumaa ühetaoline ja tervislik, arvestades, et laps saaks toidu valmistamisega ise hakkama.
Ikka vastupidavust soovides

Piret Sedrik
Hiiumaa valla kriisikomisjoni aseesimees

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411