Teisipäev, veebruar 9, 2021
 

Spordikeskuse sarikapeoni napp kuu

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa vald
Keskuse esimese etapi ehitustööd algasid mullu juulis, kaheksa kuud hiljem ehk märtsis on plaanis pidada sarikapidu. Kui just tänavune tõsine talv plaane segi ei löö.
“Eelarve ja ehitusaja osas liigume graafikus, küll võib hakata külm ja lumerohkus siiski muudatusi tegema,” ütles valla arenguosakonna juhataja Monika Pihlak Hiiu Lehele.
Veebruari alguseks olid spordikeskuse olmekorpuse ühele osale katusepaneelid paigaldatud, teisele osale pannakse need veebruari lõpus.
“Kuna spordisaalide/hallide ehitus iseenesest on oluliselt lihtsam ning suuremat tööd nõuab olmekorpus, soovime selle tervikuna võimalikult kiiresti katuse alla ja avaused kinni panna, misjärel saab seal hakata tegema sisetöid,” selgitas Pihlak.
Enamus olmekorpuse akna­avadest on praeguseks kaetud kiledega, et lumi sisse ei sajaks. See hoiab ära ka suurema külma majja pääsemise. Olmekorpuse esimesel korrusel, tulevastes pesuruumides ja rühma­treeningute saalis, on põrand valatud ja küte juba sees. “Nendes ruumides on tagatud töötegemise temperatuur ja tingimused nii ehitajate kui materjalide jaoks,” lisas ta.
Ka betoonitööd on siiani toimunud plaanipäraselt ja graafikujärgselt. “Selle aasta imeline talv võib hakata seda graafikut korrigeerima, näiteks praeguse prognoosi kohaselt sel nädalal betooni­töid ei saa teha, kuigi oli plaanitud,” märkis Pihlak.
Betooni kannataks nende külmakraadidega küll valada, kuid transportimisel mandrilt saarele jahtuks betooni­segu nii palju, et ehitaja ei suuda tagada põrandate kvaliteeti, selgitas Pihlak.
Sarikapidu märtsis?
Esimene katuseferm paigaldati 21. jaanuaril. Pihlak ütles, et spordikeskuse nn sarikad, mis tegelikult on fermid, said pallimängude saalile juba paika. Tennisehalli fermid peaksid jõudma Leedust Eestisse veebruari lõpus ning nende paigaldamine peaks toimuma märtsi alguses. “See peaks olema ka aeg sarikapeo jaoks,” märkis Pihlak. “Peo korraldamisel tuleb kindlasti arvestada sellel ajahetkel kehtivaid piiranguid.”
Kolmekorruseline, osaliselt maapinna sisse jääv spordihoone koos välispordivõimalustega kerkib Kärdlas aadressile Põllu 27.
Keskuses on pallimängude saal koos kergejõustikualaga, sh 60 m jooksurada, rühmatreeningute saalid, jõusaal, noortekeskus, riietus­ruumid, hostel ja abiruumid. Lisaks tennisehall, kus saab ka sulgpalli mängida.
Hoone juurde rajatakse vaba aja veetmise alad ja spordiväljakud, haljastus ja parkimisala, samuti täismõõtmetes kunstmuru­kattega jalgpalliväljak.
Keskuse maksumus on 10 miljonit eurot, millest 5 miljonit eurot riigi otsetoetus ning 1,2 miljonit eurot majanduse elavdamise meetme toetus.
Spordikeskuse hooned on plaanide järgi kavas avada tänavu augusti lõpus.

Spordikeskuse ehituse ajatelg
2018 juuni arhitektuurivõistlus, võitis AB Molumba
“Mardikas”
2019 august nimekonkurss, võitis Hiiumaa Spordikeskus
2019 september, valmis keskuse põhiprojekt
2019 detsember, I etapi ehitushange, lõppes lepinguta
2020 märts, I etapi ehitushange, võitja OÜ Ehitus5ECO
2020 juuli, I etapi ehituse algus
2020 september, II etapi ehituse algus, jätkab OÜ Ehitus- 5ECO
2020 november, nurgakivi panek
2021 märts, sarikapidu
2021 august, keskuse avamine

Allikas: Hiiu Leht, Hiiumaa vald

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411