Reede, veebruar 26, 2021
 

Selgusid konkursi “Ettevõtlik hiidlane” tulemused

Henri Reeder

Henri Reeder

Noorte omaalgatuskonkurss “Ettevõtlik hiidlane” toetab sel aastal kolme idee ellu­viimist, teatas Hiiumaa arendus­keskuse noorte ettevõtlus­konsultant Henri Reeder.
Konkursi hindamiskomisjon tegi 18. veebruaril veebi vahendusel otsuse toetada Käina noore Miina Soosteri ideed “Hiiumaa disainiga kotid”, Kärdla noortegrupi ideed “Noortekohvikute korraldamine” ja Emmaste noortegrupi ideed “Tervislike limonaadide tegemise õpituba”.
“Iga idee elluviimist toetatakse 500 euro ulatuses, vastavalt noorte poolt esitatud eelarvele,” selgitas Reeder.
Esimeses taotlusvoorus, 2019. aastal sai rahastuse kolm Emmaste noorte projekti. Mullu sügisel välja­kuulutatud teises taotlusvoorus osales neli noort, kes esitasid kokku kuus ideed: neli ideed Emmastest, üks idee Kärdlast ja üks idee Käina osavallast.
“Sel aastal oli näha, et kõik noored olid oma ideed hästi läbi mõelnud ja oskasid vastata kõigile hindajate küsimustele,” ütles Henri Reeder. “Hea meel oli ka sellest, et ideid oli tulnud lausa kolmest osavallast ning saime igast neist toetada ühte ideed.”
Praegu on sõlmimisel lepingud noorte ja neid toetavate organisatsioonidega toetusraha kasutamiseks. Kui lepingud on sõlmitud, on noortel neli kuud aega oma projektid ellu viia.
Konkursi korraldas arendus­keskus koostöös Hiiumaa noortespetside võrgustikuga. Seoses viirusepuhanguga aga lükkus esitatud ideede hindamine ja elluviimine uude aastasse.
Noortest ja noorsoo­töötajatest koosnenud komisjon kuulas ära kõigi nelja idee esitlused noorte poolt ja hindas neid vastavalt konkursi juhendile. Hinnati eesmärgi realistlikkust, teiste noorte kaasamist, ettevõtliku hoiaku kujundamist, tegevuskava ülesehitust, eelarve mõistlikkust ja idee esitlemist.
Noorte omaalgatuskonkurss “Ettevõtlik hiidlane” kutsuti ellu 2019. aastal Hiiumaa arenduskeskuse, Hiiumaa noorsootöö keskuse ja Eesti avatud noortekeskuste ühenduse koostöös.
Projektikonkursi eesmärk on toetada noortekogukonna või üksiku noore arengule suunatud ja noorte endi algatatud ideede väljatöötamist ja elluviimist. Konkursi kaudu omandatakse uusi oskusi, saadakse uusi kogemusi ja kontakte ning arendatakse ettevõtlikkust.
Rohkem infot konkursi ja toetust saanud ideede kohta leiab siit: bit.ly/evhiidlane
Noorte omaalgatuste konkursi läbiviimist toetatakse PATEE programmi raames Euroopa Regionaalarengu fondist.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411