Reede, veebruar 19, 2021
 

Kahe päevaga saab kaitsesüsti 400 inimest

Helja Kaptein
Eile algas Kärdla kultuurikeskuse kinosaalis vaktsineerimine COVID-19 viiruse vastu, kahe päevaga saab AstraZeneca vaktsiiniga kaitsesüsti 400 olulise eluvaldkonna töötajat.
Esimeste AstraZeneca kaitse­süsti saajate seas on ka Hiiumaa haridustöötajad.
“Mina olen teaduse usku ja kui teadlased on kinnitanud, et soovitavad vaktsineerida, siis nii ongi,” ütles Hiiumaa gümnaasiumi õpetaja Tõnu Soop, kes oma esimese doosi vaktsiini sai kätte eile.
Hiiumaa gümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa ütles, et kõik nende nimekirjas olevad õpetajad ja ka koolitöötajad saavad vaktsineeritud.
Hiiumaa kriisikomisjoni esimees Hergo Tasuja rääkis, et koolide vaktsineeritavate nime­kirja koostas haigekassa ja selles on üle 100 koolitöötaja.
Vallaametnikud aga koostasid lasteaiatöötajate nimekirja ja selles on üle 70 nime.
Lasteaiaõpetajate vaktsineerimine kogu Eestis algab alles järgmisel nädalal. “Meil õnnestub selles osas olla Eestis esimesed,” märkis Tasuja.
Tema andmetel on laste­aedade töötajate seas vaid üksikud kaitsesüstist loobujad. Samas on varuks ka variant B ehk vabanevate dooside ootel olijate nimekiri.
Lisaks pedagoogidele saavad Hiiumaal kaitsesüsti 180 politsei ja piirivalveameti ning päästeameti töötajat. Tasuja sõnul koostas selle nimekirja eelnevalt samuti haigekassa.
“Olime ka eelnevalt ise andmeid kogunud ning olles meretagune riik, rääkisime haigekassaga läbi ja saime lisadoose,” ütles ta. Kokku on lisadoose 125, millest 30 saavad sotsiaalkeskuse töötajad, 12 valla sotsiaaltöötajad, naiste tugikeskuse töötaja. Teiste seas saavad kaitsesüsti ka kümme Kärdla lennujaama töötajat, kuna tegu on rahvus­vahelise lennuväljaga, mille töö seiskumisega ei saa riskida.
Kolmapäeva, 17. veebruari õhtuse seisuga oli Hiiumaal Pfizer/BioNTechi Comirnaty kahe doosiga vaktsineeritud 201 isikut, ühe doosiga 75.
Tasuja avaldas tunnustust haigekassa töötajaile, kes hiidlaste soovidega haakunud. Samuti kriisikomisjoni aseesimehele Piret Sedrikule, kes valla poolt enim haigekassa töötajatega suhtluses olnud.
Vaktsiini AstraZeneca teine doos kõigile esimese doosi saanutele süstitakse kaheksa nädala pärast. AstraZeneca vaktsiini puhul annab esmase kaitse juba esimene süst. Kui ka vahepeal peaks toimuma nakatumine COVID-19 viirusega, põeb kaitsesüsti saanu seda kergemini. Lõplik immuunsus kujuneb välja peale teist süsti.

Helja Kaptein

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411