Reede, veebruar 19, 2021
 

Bobik ja sõprus

Tere, jälle! Mina, arvamus­liider Bobik, olen endiselt rivis. Inimene oli nõus mind natukeseks ajaks arvuti taha laskma, kui ma kähku teen. Tal on praegu hirmus palju tööd.
Talv on täitsa tore, nii vahelduse mõttes, aga õues ei saa kaua olla, sest käpad hakkavad külmetama. Noh, ja meil on siin majaräästas vägevad jääpurikad. Ma tegin nende kohta sellise salmi: “Muidu me ei ole rikkad, aga meil on jääpurik(k)ad.” Inimene ütles küll, et “jääpurikad” kirjutatakse ühe k-ga ja sõnarõhud on ka teised ja see tähendab, et mu riim lonkab, aga noh, mis sest. Lõppude lõpuks on see minu looming ja mina ise vastutan selle eest. Voh!
Tegelikult tahtsin sõprusest kirjutada. Kõik teavad, et koerad on kõige truumad sõbrad. Ja mina igatahes olen Oma Inimesele igatepidi truu. Toas käin tal sabas. Kui ta läheb magamistuppa, lähen mina ka, kui suurde tuppa, siis mina ikka koos temaga. Kööki lähen eriti hea meelega, sest see tähendab, et Inimene hakkab süüa tegema. Ma siis vaatan, mida ta kokku keedab ja kas tuleb ka hea toit. Ja sooja pliidi­suu ees on mõnus pikutada. Inimene toriseb mõnikord, et ma jään talle seal ette.
Sõprus on tegelikult tore asi. Inimene rääkis, et see tänav, kus me elame, oli vanasti Sõpruse tänav, aga siis ristiti ümber Sõnajalaks. Mina küsisin, et mis siis sõprusel viga oli. Noh, Inimene ütles, et see oli selline natuke nagu peale­sunnitud sõprus. Igatahes mina küll aru ei saa, kuidas saab sõprust peale sundida. Mina igaühega sõber ei ole. Kui ikka ei sobi, siis ei sobi. Aga Inimese sõbrad on siiski ka minu sõbrad.
Nojah, hiljuti oli ju sõbrapäev ka. Inimene ütles, et see on mõnel teisel maal rohkem nagu armunute päev. Noh, aga eks sõprus ole ju ka omamoodi armastus. Teinekord ongi raske vahet teha, kus üks lõppeb ja teine algab. Ega siis armastus ei pea alati tähendama, noh, seda, teate küll. Armastus on üldse üks keeruline asi.
Sõbrapäeva me eriliselt ei pidanud. Mulle anti sel puhul jupp vorsti ja Inimene tegi tatraputru. Suitsulihatükikestega. No mida üks koerahing veel soovida võib?
Aga päike juba soojendab ja linnud laulavad ja mina soovin kõikidele olenditele siin maamuna peal ikka sõprust ja armastust ka!
Bobik
arvamusliider ja kõige parem sõber

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411