Teisipäev, jaanuar 26, 2021
 

Viidik tahab jätkata kahel rindel

HIIU LEHT
Hiiumaa vallavoli­kogu esimees Aivar Viidik läheb riigi­kogusse kaitse­ministri kandidaadi Kalle Laaneti asendusliikmena, samuti soovib ta jätkata senises ametis.
Täna peaks kõigi eelduste kohaselt ametisse astuma Eesti vabariigi 51. ja pea­minister Kaja Kallase esimene valitsus, mille moodustavad Keskerakond ja Reformierakond.
Uue valitsuse kaitse­ministriks on esitatud reformi­erakondlane Kalle Laanet, kelle asendusliikmena läheb riigikogusse Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik.
Uued riigikogu liikmed annavad vande peale seda, kui Vabariigi president Kersti Kaljulaid on valitsuse ametisse nimetanud ja valimiskomisjon oma otsuse teinud. Ilmselt juhtub see alanud nädala jooksul.
Toimuva teeb eriliseks see, et 5. valimisringkonnast, kus riigikogu valimistel koos Hiiu-, Lääne- ja Saare maakond, on Hiiumaa esindajad väga harva riigikogusse pääsenud.
Pühapäeval, peale seda kui Reformierakond avalikustas oma valitsusdelegatsiooni koosseisu, teatas Aivar Viidik riigikogusse minekust sotsiaalmeedias, tänades oma valijaid: “Tahan siinkohal väga tänada kõiki neid, kes 2019 kevadel oma hääle mulle usaldasid. Luban, et esindan teid parimal moel!”
Hiiu Lehele andis Viidik, kellega ammuste tuttavatena räägime sinavormis, püha­päeval lühikese intervjuu, öeldes muuhulgas, et soovib ka riigikogus töötades jätkata volikogus, sest kohaliku omavalitsuse korralduse seadus seda võimaldab. Ka sooviks ta jätkata volikogu esimehe ametikohal.
“Meil on nii fraktsioonis kui volikogu koalitsioonis olnud hea koostöö ja oleme teinud õigeid otsuseid. Usun selle koostöö jätkumist, seda enam, et saan seda edaspidi toetada ka riiklikult tasandilt. Lisaks olen alati öelnud, et olen praeguses volikogus Ühise Hiiumaa esindaja. Ka on meie maailmavaade väga sarnane,” põhjendas Viidik.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) ja valimisliidu Ühine Hiiumaa koalitsioonilepingu järgi on vallavanema ametikoht SDE ja vallavolikogu esimehe koht valimisliidu täita.
Fraktsiooni valimisliit Ühine Hiiumaa esimees Hannes Maasel ütles eile, et kuna info on väga värske, ei ole nad kõigi fraktsiooni liikmetega veel rääkinud. Samuti loodavad nad kuulda volikogu esimehe mõtteid sel teemal. Lisaks Maaselile ja Viidikule kuuluvad fraktsiooni voli­kogu liikmed Tuuli Tammla, Sander Kopli, Aira Toss ja Jana Uuskari.

 

INTERVJUU

Mida kasulikku loodad riigikogus korda saata?
Aivar Viidik: Kuna riigikogu on kollektiivne tööorgan, loodan olla osaline Eestile kasulike ja parimate otsuste tegemisel.
Mida arvad uue valitsuse ministritevalikust?
Ei tunne neid kõiki isiklikult, aga olen kindel, et nad on asjalikud ja tegusad inimesed, kes tegutsevad Eestile parima tulemuse nimel. Hinnangu sellele, kuidas nad oma tööga hakkama on saanud, annab riigikogu igapäevaselt ning valija umbes kahe aasta pärast.
Mida arvad koalitsioonilepingust?
Selle lühikese ajaga, mis oli koalitsioonilepingu kokkuleppimiseks aega, on see kindlasti parim võimalikest. Isiklikult on mul hea meel, et selles on ka mitmed Hiiumaale olulised teemad. Näiteks vesinikukütuse strateegia väljatöötamine, kiire interneti viimine maapiirkondadesse, kohalike teede mustkatte alla viimise programmi jätkamine, ka Tallinna-Rohuküla raudtee ehituse ning saarte ja mandri vaheliste laevaühenduste arendamise jätkamine, kergliiklusteede arendamine, väikesadamate korrastamise toetamine, riigipoolsete regionaalsete investeeringute programmi väljatöötamine, raiesurve vähendamine riigimetsas, rahastu väljatöötamine, mis võimaldab kohalikel kogukondadel osaleda rohe­pöördes, taastuvenergiale ülemineku kiirendamine, kohalike energiaühistute tekke toetamine, Eesti mere­kaitsevõimekuse ja mere­piiri kaitstuse arendamine, aga ka näiteks rahvakultuuri toetamine ning lähisuhte­vägivalla tõkestamine, mida tõi prioriteetsena esile ka kohalik politseijuht viimases volikogus esinedes.
Samas on valitsuse esimene ülesanne mõistagi koroonaviiruse leviku tõkestamine ning majanduse toimimas hoidmine.
Kes peaks saama Eesti presidendiks?
Oleks see vaid minu otsustada, võiks Kersti Kaljulaid jätkata. Ta on olnud Eestile väga hea president.
Kas sügisestel kohaliku omavalitsuse valimistel peaks Hiiumaal olema üks või viis valimisringkonda?
Olen volikogu esimehena kutsunud selles teemas kokku laiendatud arutelu volikogu kõigi poliitiliste jõudude ühisel osalusel, et jõuda Hiiumaa jaoks parima lahenduseni. Samas on tõsi see, et 90 protsendis Eesti omavalitsustest on valimised toimunud ühes valimisringkonnas.
Mida endise ajakirjaniku ja Maalehe peatoimetajana arvad sellistest pealkirjadest: Hiidlased tuulepargi vastu; Hiidlased tahavad hakata vesinikku tootma; Hiidlased küsivad lisapraami; Hiidlased tahavad Soela väina tihedamat graafikut jne jne.
Endise ajakirjanikuna tunnustan väga seda, kes kirjutas [22. jaanuari – toim] Hiiu Lehe juhtkirja. Muus osas loodan, et hiidlased toetavad arengut ja on alati rohkem poolt kui vastu ning oskavad näha plusse rohkem kui miinuseid.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411