Teisipäev, jaanuar 26, 2021
 

Orjaku vanas sadamahoones alustab “iiUMekk”

erakogu
Orjaku sadama äripinna rendikonkursi võitis OÜ Gastronomics Eesti ning peatselt saab aastaid populaarne söögi- ja majutuskoht uue ilme, nimi on juba paigas.
Konkursi korraldanud SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Liina Härm ütles, et tegu on üsna noore ette­võttega, millel aga on suurte varasemate kogemustega eestvedajad – Mihkel Heinmets ja Jürgen Lip.
Kuigi sihtasutuse nõukogu kinnitas konkursikomisjoni poolt välja valitud võitja juba 18. detsembril, lükati võitja nime avaldamine edasi, kuni leping sõlmitud. “Lepingu koostamine võttis päris palju aega,” tõdes Härm.
Kuna rentnikul on plaanis mõned huvitavad ehituslikud ideed, vajas investeeringute täpsustamine ja kokku­leppimine aega. Vaja oli ka uurida mitmeid tehnilisi üksikasju, sest hoonet on aja jooksul palju ümber ehitatud ja täiendatud. Nüüdseks on mõlema osapoole otsus kindel ja töödega alustatud.
Viieks aastaks sõlmitud lepingut saab sujuva koostöö puhul pikendada ilma uut konkurssi korraldamata. “Kõige rohkem on hea meel, et nad on aktiivsed ja koostööaltid, valmis leidma lahendusi, pakuvad välja oma ideid,” ütles Härm.
Veenev plaan
Võitja tugevusena teiste kandidaatide ees tõstis Härm esile kõige detailsemalt läbi töötatud ja veenvat plaani, püüda koht käigus hoida suurema osa aastast. “Sadama seisukohalt on see eelistatav, sest püüame ka enda tegevusi ainult suvega mitte piirata. Rääkimata üldisemast eesmärgist, et Hiiumaa külastamise ja ka kohaliku elu hooajalisust vähendada,” lisas ta.
Aastaid maailma eri paigus elanud ja tipprestoranides töötanud Mihkel Heinmets ütles, et uuel kohal on nimigi olemas – “iiUMekk” resto&külalistemaja ehk hea toidu kodu.
Heinmets ütles, et tema enda kodu on nüüd Hiiumaal ja võimalus siduda uus elukoht saarel paikneva töökohaga oli üks ajendeid, mis konkursil kandideerima ajendas.
“Igal laeval on oma kodu­sadam. Minu jaoks on linnade hullus end ammendanud. Nüüd on käes aeg kuhugi vaiksesse sadamasse tulla ja seal olla. Kuna mu enda juured vanaisa poolt on Hiiumaalt, siis on Orjakusse tulek loogiline elujätk,” rääkis ta.
Kuigi koroona olukorras on väga keeruline pikemaid plaane teha ja lubadusi anda, kavatsevad Heinmets ja Lip avada uksed hiljemalt mai keskel, olla avatud terve suve ja alates sügisest osaliselt, pikemas plaanis aastaringselt.
“Toit ja elu ei pea olema keerulised ja seepärast soovime tuua lauale brutaalselt ausad maitsed ja pakkuda hiidlastele omast külalislahkust,” iseloomustas Heinmets tandemi taotlusi.
Ta lisas, et sõna “külastaja” on nende kontseptsioonis võõras sõna. Pigem näevad nad, et inimesed, kes neile külla tulevad, on sõbrad, kes hindavad ausat ja head toitu ja mõnusat õhustikku. Esiplaanil on kohalikud elanikud ja Heinmetsa sõnutsi ei kavatse nad suvisel turismiajal hindu kolmekordseks tõsta.
Kaasrügajad loodetakse Heinmetsa sõnul leida Hiiumaalt. “Aga kui ei leia, siis pöörame pilgu naabersaare poole, saarlastele on alati Hiiumaa meeldinud,” oli tal varuvariant olemas.
Orjaku sadama jahtklubi hoonele lubavad vastsed rentnikud anda uue hingamise. Kevadeks on plaanis renoveerida täielikult hoone alumine korrus. Sügisel algab kapitaalremont maja teise korruse tubades ja järgmiseks aastaks on plaanitud maja välistööd.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411