Teisipäev, jaanuar 19, 2021
 

Mäletame, Aimi Pruul

erakogu
10. aprill 1949 – 16. jaanuar 2021
Laupäeval levis Emmaste kandi rahva seas kurb teade, et lahkunud on väga pika­aegne ja lugupeetud vallasekretär Aimi Pruul.
Läänemaalt pärit Aimi Pavlenko tuli 1969. aastal Emmaste kooli vanem­pioneerijuhiks, lisaks sai tööd bioloogiaõpetajana. Õppeaine meeldis noorele pedagoogile, meeldis ka õpilastele. Nii sai Aimist hinnatud pedagoog, kes oskas hoida nii edukaid õpilasi, aga ka neid, kes ainet nii hästi ei omandanud.
Noor õpetaja sai korterisse Rannaküla Rehe tallu, Pruuli Peedu vanaema majja. Kolleeg mäletab Aimi säravat nägu, kui too näitab talle oma kallima, Peedu sõjaväest saadetud kirja: “Tervitan oma kuningannat, kallist Aimit.” Paar neist saabki ja Rehe talust saab päriskodu, kuhu sünnivad lapsed Paavo, Marko ja Triin.
Aastal 1977 kutsutakse Aimi Pruul tollase külanõukogu sekretäriks. 1991. aastal Eesti taasiseseisvub ja 1992 taastatakse Emmaste vald. Aimi jätkab nüüd valla­sekretärina.
Aeg läheb, vallavanemad vahetuvad, aga vallasekretär Aimi Pruul on ikka ametis – vallarahva poolt austatud ja hinnatud, alati särav ja rõõmsameelne, alati abiks inimeste murede lahendamisel.
2008. aastal pälvis Aimi Pruul Hiiu maakonna teenete­märgi. 2010. aastast jäi ta pensionile, tehes edasi vabatahtlikku tööd Emmaste päevatoas ning oli aktiivne Hiiumaa pensionäride ühenduse juhatuse liige.
Töid ja tegemisi jagus, kuni tervis mängis vingerpussi. Tehti südameoperatsioon ja Aimi jäi kodusemaks. Päevade sisuks lapsed ja lapselapsed, rahulik pensionipõlv koos Peeduga…
Meil on väga kahju, et see kõik nii ootamatult katkes – jagame, Peedu, Sinu ja Su pere leina.

Emmaste osavalla rahvas

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411