Reede, jaanuar 22, 2021
 

Kauaoodatud tankla avatakse pidulikult täna

Harda Roosna | Hiiu Leht
Coopi Kõrgessaare kaupluse kõrvale rajatud ja 130 000 eurot maksma läinud Jetoili neljas automaattankla avatakse pidulikult täna kell 13.
Jetoili nõukogu liige Sander Kopli teatas juba esmaspäeva õhtul, et Kõrgessaare tankla on avatud. Teisipäeva hommiku­poole kütust sealt veel siiski kätte ei saanud.
“Uue tankla avamisel võib esineda tanklasüsteemide toimimises vigu, mis esimeste päevadega korda saavad,” selgitas Kopli ja palus mõistvat suhtumist.
Kõrgessaare tankla valmis kolme osapoole, Hiiumaa valla, Hiiumaa tarbijate ühistu ja Jetoili koostöös.
Vald ja ühistu sõlmisid koostööleppe selle kohta, et vald toetab kütusetankla rajamist 75 000 euroga ja ühistu leiab tanklale operaatori. Ühistu ning AS Jetoil omakorda sõlmisid koostöökokkuleppe, mille alusel Jetoil tankla rajas ja edaspidi seal kütust müüb.
Tankla kogumaksumus on 130 000 eurot, millest vald panustas 75 000 eurot, ühistu aga soetas ligi 8500 euroga kinnistu, millele tankla rajati.
Tankla omanik on Hiiumaa tarbijate ühistu ning Jetoiliga sõlmitud koostöölepingu tähtaeg on kümme aastat.
Aega läks, aga asja sai
Kui uue tankla jaoks asukoht leitud, kulus selle valmimiseni ligi paar aastat. Algul loodeti see kütusemüügiks avada mullu jaaniks, siis jõuluks. Ehitustööd said valmis ruttu, umbes kuu ajaga, aega kulus eelnevaks asjaajamiseks, mh ka planeerimiseks ja projekteerimiseks. Väiketankla projekteeris OÜ Mellson Grupp ja ehitas OÜ INV Konsult. Detsembriks sai ehitus valmis, kasutusloa saamiseks kulus veel umbes kuu. Kopli ütles, et see aeg on tava­pärase pikkusega – nii kaua kulubki selleks, et ametkonnad jõuaks valminud tankla üle kontrollida ja kõik paberid korda saaks.
Vastvalminud maapealsest automaattanklast saab osta kolme liiki kütust: bensiin 98, bensiin 95 ja diisel. Algselt oli plaanis luua ka gaasi tankimise võimalus, kuid mitmetel põhjustel, nagu vähene gaasiautode hulk saarel ja väiketankla ohutus, sellest loobuti.
Soodsad avamishinnad
Alates reedest kehtivad Kõrges­saare tanklas nädala aja jooksul soodsad avamishinnad. Ka on Jetoilil soodus­kaart, mille soodustus on Hiiumaal 5 senti/liiter. Äriklientidele kehtivad Jetoili kliendikaardiga tankides kokku­leppehinnad.
Nüüdseks müüb Jetoil Hiiumaal kütust neljas kohas: Kärdlas, Käinas, Heltermaal ja Kõrgessaares. Uusi tanklaid saarele rajada Kopli sõnul praegu plaanis pole.
Üle Eesti on Jetoilil kokku 28 tanklat. Lisaks saavad Jetoili kliendid oma kliendikaardiga tankida partnerite 35 tanklas. Lisainfot leiab ettevõtte veebi­lehel www.jetoil.ee
Tankla vajadusest Kõrgessaare osavallas on kaua räägitud. Näiteks Kõpu poolsaare tipus asuva ja kiiresti kasvava Kalana küla jaoks asusid seni lähimad tanklad enam kui 40 kilomeetri kaugusel Kärdlas, Emmaste tankla u 30 kilomeetri kaugusel. Kõrges­saare alevist Kärdlasse kütuse järele minnes on teekonna pikkuseks samuti paarkümmend kilomeetrit sinna ja teist sama­palju tagasi.
Kõrgessaare valla viimane tankla suleti 13 aastat tagasi, aastal 2007. Hiiu Leht kirjutas toona, et enne sulgemist müüs Laukal asunud tankla
360 000 liitrit kütust aastas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411