Teisipäev, jaanuar 19, 2021
 

Itaalia Novamont ostis Norra ettevõtte BioBag, Dagöplast jätkab

EKRAANIKUVA/DAGÖPLAST
Harda Roosna | Hiiu Leht
NOVAMONT
Eelmisel nädalal tuli teade, et Itaalia ettevõte Novamont omandab Norra ettevõtte BioBag International, millele kuulub üks Hiiumaa suuremaid tööandjaid, AS Dagöplast Käinas.
Itaalia ettevõte Novamont, mis on biokeemiliste ja kompostitavate bioplastide arendamise ja tootmise liider maailmas, teatas teisipäeval, 12. jaanuaril, et on ostnud Norras asuva BioBag grupi.
Johansen: Dagöplast kasvab
BioBag Grupi Ida-Euroopa CSO Jørn Johansen ütles Hiiu Lehele, et Dagö­plast jätkab sama moodi ja esialgu pole muutusi plaanis, ootus aga on positiivsete muutuste suhtes. “Nii BioBag kui Novamont usuvad Dagöplasti ning oodata on positiivseid muutusi kasvu ja investeeringute suunas,” ütles Johansen.
Tehingu eesmärkideks nimetas ta suuremat tootlikkust, efektiivsust ja ressursi­säästu, aga ka tekkivat lisa­võimekust uute toodete arendamiseks. “Ikka selleks, et olla konkurentsivõimeline ka aastate pärast,” selgitas Johansen.
Julgust tuleviku suhtes lisab, et Dagöplast investeeris eelmisel aastal üle 800 000 euro, sh tehti ettemaksud masinate soetamiseks, mis saabuvad tehasesse 2021 kevadel. Johansen märkis, et nende masinate koguväärtus on 1,5 miljon eurot.
Dagöplasti müügitulu on aasta-aastalt kasvanud, äsjalõppenud 2020. aastal oli see ligi 16,2 miljonit eurot. Kogu BioBag kontserni müügitulu oli mullu 44 miljonit eurot.
Kolm head põhjust
Tehingu kohta saadetud pressiteates öeldakse, et sellega tugevdab Novamont oma juhtpositsiooni ja globaalset kohalolekut kogu maailmas, võimaldades sel laieneda Põhja- ja Ida-Euroopasse, Põhja-Ameerikasse ja Austraaliasse.
Tehingut nimetatakse oluliseks sammuks kahe ettevõtte jätkuval koostööl, mis algas juba 25 aastat tagasi. 1990. aastate algul oli Novamont’i visioon ehitada bioplastide ja biokeemia­toodete integreeritud väärtusahel, mis on seotud orgaaniliste jäätmete liigiti kogumise algatamise ja täiustamisega. See sai lähtepunktiks nn biomajandusele, mille arendamisel nii Novamont kui ka BioBag on olulise panuse andnud, lisatakse pressiteates.
Novamonti tegevjuht Catia Bastioli ütles saadetud pressi­teates, et leping võimaldab ettevõttel laiendada oma ringmajandusmudelit.
Ühtlasi tõi ta välja kolm põhjust, mis muutsid BioBagi omandamise eriti sobivaks: paar aastakümmet kestnud partnerlus, mis on viinud ühise visiooni ja väärtusteni, ostuga loodav täiendav väärtusahel ning paremad võimalused ja teenindus ette­võtte klientide jaoks.
BioBagi tegevjuht Kjell Ivar Bache sõnul on ta uute omanike üle väga rõõmus ja näeb tehingust otsest kasu. “Oleme Novamontiga aastakümneid partnerid olnud ja BioBagi jaoks on see nagu kojutulek. Novamontiga saab BioBag osa maailma juhtivast bioplastide ja biokeemiatoodete tootmise ettevõttest. See võimaldab meil üheskoos jätkata rahvusvahelist kasvu ja me oleme tõeliselt põnevil!” kommenteeris Bache.
Keskusega Itaalias, Novaras asuv Novamont on viimase kümnendi jooksul märkimisväärselt laienenud, eriti sisemise kasvu kaudu, omandades ja uuendades vananenud tööstusobjekte. Käesolev tehing võimaldab Novamontil laiendada oma kompostitavate bioplastide äri Põhja- ja Ida-Euroopasse, Põhja-Ameerikasse ja Austraaliasse.
BioBag, mille emafirma asub Norras Askimis, aga jätkab tegevust sõltumatu organisatsioonina, kus töötab sama juhtmeeskond, kes on viimastel aastatel saavutanud suurepäraseid tulemusi, märgitakse pressiteates.
BioBag, mille keskmine aastakäive on 41 miljonit eurot ja millel on 135 töötajat, keskus asub Norras Askimis, Eestis on sel suur tootmiskoht Hiiumaal Käinas, lisaks tütarette­võtted Rootsis, Taanis, Iirimaal, Soomes, Poolas, Austraalias, Kanadas, USAs ja esindajad paljudes riikides.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411