Teisipäev, jaanuar 12, 2021
 

COVID-19 Hiiumaal 11. jaanuari seis

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaal oli eilse, 11. jaanuari seisuga terviseameti jälgimisel 46 COVID-positiivset, neist 23 lisandus möödunud nädalal. Taas on kümmekond juhtumit Kärdlast ja üle poolte nakatumistest toimunud perekontaktist.
Eile lisandunud positiivne on n-ö registrijärgne ega ole nakkusohtlikul ajal Hiiumaal viibinud. Lähikontaktseid on terviseameti jälgimisel üle saja.
Hiiumaa haiglas on ravil üks COVID-19 patsient.
Sügisesest koroonalainest alates on Hiiumaal olnud üle 120 koroonapositiivse.
Möödunud nädalal võeti Hiiumaa Haiglas 166 tava­pärast koroonatesti, neist 114 drive-in´s ja viis tasulisena. 47 analüüsi võeti patsientidelt, kes hospitaliseeriti Hiiumaa haiglasse või olid minemas ravile mandrile.
COVID-19 analüüse võetakse haigla drive-in´s jätkuvalt kõigil tööpäevadel. Saatekirja saab perearstilt või perearsti nõuandetelefonil nõustajalt telefonl 1220 kella 8–22ni. Kõige kiiremini jõuab testitulemus isiku digi­lukku.
Koolid alustavad
Hiiumaa koolid alustavad tänasest taas kontaktõppega. Terviseameti andmetel on Eestis põhiliseks koolidega seotud leviku riskiks haigena tööl käivad õpetajad, kellest edasi nakatumisi on rohkem kui õpilastelt õpetajatele.
Kontaktõppe võimalikult kaua toimimiseks on igaühe panus oluline – palume nii õpetajatel kui ka õpilastel haigena kooli mitte minna.
Sportimine, treenimine, noorsootöö, huvitegevus ja -haridus, täienduskoolitus ja täiendõpe on alates eilsest lubatud välistingimustes kuni 25inimesega gruppides. Sisetingimustes võib grupi suuruseks olla koos juhendajaga 11, arvestada tuleb ruumi täituvuse piiranguga (kuni 50%). Täpsem info:  https://www.kriis.ee/et/haridus-kultuur-sport
Tasuta maskid
Toimetulekutoetuse saajatele ja nende leibkondadele jagab omavalitsus riigi toel soetatud korduvkasutatavaid maske – täpse, info saab osavallamajadest.
Oma töötajate seas viiruse leviku tõkestamisel saavad kaasa aidata ka ettevõtjad. Hea näitena saab välja tuua tööstusettevõtte ASi M ja P Nurst mitmeaastase kogemuse – kuna haigushüvitist maksab firma juba alates teisest päevast, on haigusnähtudega tööl käimine vähenenud.
Vaktsineerimine
5. jaanuaril saabus Hiiumaale 160 doosi COVID-19 vaktsiini. Esimestena said kaitsesüstid Tohvri ja Samaaria hoolde­kodu kliendid ja töötajad ning meie meditsiinitöötajad – haigla personal, perearstid ja õed, hambaarstid.
Tohvri hooldekodus on vaktsineeritud 42 klienti ja 38 töötajat, kaitsesüstist keeldus 10 elanikku. Samaaria hooldekodus vaktsineeriti 11 hooldekodu elanikku ja 10 töötajat. Vaktsiini ei soovinud viis klienti.
Hiiumaa haiglas jätkub plaaniline statsionaarne ravi ja polikliiniku vastuvõtud. Statsionaarsele ravile saabujail peab olema viimase 48 tunni jooksul tehtud negatiivne COVID-19 test. Täpsem info tööpäeviti telefonilt 462 2795 ja haigla kodulehelt www.hiiumaahaigla.ee.
Reoveeseire
COVID-19 varjatud levikut näitav reoveeseire jätkub, proove võetakse igal nädalal. Aasta esimesel nädalal võeti analüüsid Kärdla, Käina ja Suuremõisa reovee­puhastitest. Taas on viiruse kontsentratsioon reovees Hiiumaal tõusnud: Kärdlas ja Käinas on signaal mõõdukas-tugev, Suuremõisas vähene-mõõdukas. Kärdla reoveepuhastisse koondub Kärdla, Palade ja paak­autodega mujalt Hiiumaalt toodav reovesi. Andmete seostamine viiruskandjate arvuga on veel väljatöötamisel. Seirest saab täpsemalt lugeda Tartu Ülikooli kodulehelt, s.h interaktiivne kaart nädalate lõikes: https://www.ut.ee/et/teadus/koroonaviiruse-seire-reovees.
Kriisikomisjoni info­kanalid:
• igapäevaselt uued andmed Hiiumaa valla kodu­lehel https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised;
• uudised Hiiumaa valla kodulehel, Hiiumaa äpis ja Hiiumaa valla Facebooki lehel;
• igal teisipäeval on Kadi raadios Hiiumaa kriisi­komisjoni juhi Hergo Tasuja ülevaade COVID olukorrast Hiiumaal – eetris reeglina
kl 14 ja 17 uudistesaates;
• iganädalased ülevaated Hiiu Lehes.

Piret Sedrik
Hiiumaa valla kriisi­komisjoni aseesimees

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411