Reede, detsember 4, 2020
 

Utilitas kutsub kaugküttega liituma

Utilitas sai Kärdlas valmis 250 000 euro eest uut ja uuendatud torustikku ning kutsub Pae tänava maju kaugküttega liituma, haigla juba liitus.
Sel aastal rekonstrueeris ja ehitas Energiakontsern Utilitas Kärdlas Pae ja Põllu tänava piirkonnas ligi 480 meetrit kaugküttetorustikku.
Uutest klientidest on Hiiumaa haigla Utilitase soojusvõrguga ühendatud ja juba tarbib soojust. Liitumiseks on soovi avaldanud ka üks Põllu tänava hoone, mis hakkab kaugkütet tarbima tõenäoliselt järgmise aasta teises pooles.
Utilitase andmetel on praegu Pae tänava piirkonnas kolm kortermaja, mis kaugkütet ei tarbi. “Kindlasti oleks mõttekas ja soodsam liituda kaugküttega,” ütles Haapsalu ja Kärdla osakonna juhataja Rein Paju.
Paju juhtis tähelepanu, et elektrienergia hind on ligi kaks korda kallim kui kaug­küttest tarbitav energia. “Seega tähendab elektriga kütmine elanikele kõrgemaid kulusid,” märkis ta.
Veel ühe, loodussäästliku argumendina tõi ta välja, et kaugküttekliendid hoiavad ühtlasi ka loodust, sest Utilitas toodab Kärdlas soojust kodumaistest puidu- ja metsa­tööstusjääkidest, mis muidu kasutust ei leia.
“Liitumiseks tuleks ehitada või taastada hoonesisesed küttesüsteemid, mida saab teha näiteks KredExi abiga,” selgitas ta. “Iga hoone puhul võib tekkida erinevaid küsimusi, mistõttu rõhutan, et soovime iga potentsiaalse kliendiga koostöös leida sobiva lahenduse ning julgustan meie poole pöörduma.”
Kõik plaanitud kaugkütte­torustiku renoveerimis- ja ehitustööd on lõpetatud v.a uue Põllu tänava spordikompleksi liitumine. Väljavõte Utilitase soojustorustikust on spordihoonega liitmiseks valmis ja liitumistorustiku ehitamisega hoone soojussõlmeni jätkatakse niipea, kui spordihoone ehitus vajaliku etapini jõuab. Tõenäoliselt hakkab spordihoone soojust tarbima järgmise aasta sügisel.
Kaugküttevõrgu rekonstru­eerimistööd puudutasid kõiki 53 Kärdla kaugküttega hoonet ning tänu uute eelisoleeritud torude paigaldamisele paraneb kogu süsteemi varustuskindlus ja vähenevad soojuskaod.
Paju ütles, et torustiku rekonstrueerimised tagavad ööpäev läbi töötava kütte ja sooja vee katkematu edastuse. Tänu läbiviidud töödele paranes kaugküttetorustiku ülekandevõimsus ehk surve, mis parandab ka kaugemate, Vabaduse tänava piirkonna tarbijate soojavarustust.
Utilitas rekonstrueeris ja ehitas sel suvel ja sügisel Kärdlas kaugküttevõrgu magistraaltorustikku. Töö­võtja oli AS Magma ja ehitus­järgselt lubati taastada tänavate endine olukord, seal­hulgas pinnakatted ja haljastus.
Kaugküttevõrgu rekonstrueerimise projekti maksumus oli 249 900 eurot, sellest 153 700 eurot investeeris Utilitas ja 96 200 euroga toetas KIK.
Kaugkütteteenust kasutas seni Kärdlas 51 hoonet ja Utilitasel oli Kärdlas 5,8 km kaugküttevõrku, mis rekonstrueerimistöödega pikenes 166 meetri võrra. Utilitas toodab Kärdlas soojust taastuv­kütusest, kohalikust hakkepuidust, mis hoiab klientide energiatarbimise ökoloogilise jalajälje madalamana.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411