Reede, detsember 4, 2020
 

Suure Hundi pälvis noor susi, Tantsiva Hundi Kärdla rebane

Ekraanikuva ETV saatest “Ringvaade“
20. fotovõistluse Looduse Aasta Foto peaauhinna Suur Hunt ja aasta loodusfotograafi tiitli pälvis Aare Udras, kes kaamera­lõksu ja välku kasutades sai Ida-Virumaal pildile noore hundi. “Esmapilgul ülilihtsana tunduv pildistamise viis on osutunud arvatust oluliselt keerukamaks ja saanud praeguseks juba ainuüksi tehnilisest küljest vaadatuna sportlikuks väljakutseks. Looduse keerdkäikudest rääkimata,” kirjeldas Udras võidufoto “Noor susi” saamislugu.
“Inimene ja loodus” teema fotodest sai üldarvestuses esikoha foto “Kärdla bussijaamas”, bussi ootavatest inimestest ja nende ees asfaldil päikeses lesivast rebasekutsikast.
Foto autor Aivar Sokk kirjeldas saatesõnas, et tegi foto telefonikaameraga juuni lõpus Hiiumaal. “Oli laupäev, kui otsustasime perega Kärdlasse käsitöölaadale minna. Teel kohtasime julget rebasekutsikat, kes silkas tänaval liikunud inimeste vahel ringi ja sättis siis ennast Kärdla bussijaama ette pikutama. Oli hästi julge ja tõenäoliselt inimestega harjunud ning lubas ennast väga lähedalt pildistada. Umbes kuu aega hiljem lõpetas kahjuks rebasekutsika eluküünla üks vallaametnik.
ETV saates “Ringvaade” võidufotosid kommenteerinud Kaido Haagen ütles, et see foto toob välja valupunkti, kas metsloom võib olla linnas. Haagen rebase kaupluses haamri­löögiga hukanud vallatöötajat ei süüdistanud. Ütles, et pigem käituti õigesti, sest kiskja, metsloom ei tohiks linnas olla vabalt: “Kui loom enam ei karda inimest, siis minu meelest sellise looma geneetilist liini ja käitumismustrit ei tohiks lubada jätkata.”
Kokku anti konkursi võitjatele välja 14 Tantsivat Hunti. Võidufotode ja äramärgitud fotode seas on veel nii mõnigi tehtud Hiiumaal. Näiteks Ave Kruuseli foto tema kaamerat uurivast rebasekutsikast ja möirgavast hirvepullist.
Fotovõistlus toimus tänavu 20. korda. Konkursi eripäraks on see, et täiskasvanute kõrval võistlevad noored ja lapsed. Tänavu oli osavõtjaid 627, kes saatsid kokku 4891 fotot.
Töid hindas žürii koosseisus Tiit Hunt, Tõnu Talpsep, Heiko Kruusi, Jaan Künnap, Enel Lepik ning žürii esimees oli Urmas Tartes. Žürii auesimees on Rein Maran, pikaaegsed žürii liikmed maalikunstnik Tiit Pääsuke, kunstnik Sirje Tooma ja looduskaitsja Tiit Leito.
Konkursi parimad fotod on koondatud fotovõistluse aastaraamatusse, aga neid saab vaadata ka veebis aadressil http://laf.looduseomnibuss.ee/

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411