Reede, detsember 18, 2020
 

Perele pühendunud edukas ettevõtja

Piret Eesmaa | Hiiu Leht
Aasta alustaja 2019 tiitli pälvinud ette­võtja Signe Juhe (38) on suutnud ühendada pere ja töö, tõestades samal ajal, et takistustest võib sündida uus võimalus.
Väikse ilukirjandusliku liialdusena võib öelda, et Signe Juhe lõi oma ettevõtte OÜ Signe Sildid kolm aastat tagasi selle­pärast, et tal polnud enam aega tööl käia.
Tema kolmas laps Hugo Ruudi (8) on sündinud haruldase geneetilise eripäraga, mida esineb maailmas vaid 26 lapsel, Eestis ainult kolmel. Selle erisuse tõttu on tal väga raske rääkida ning teraapiad ja logopeedilised harjutused, mida ema Ruudiga iga­päevaselt teeb, nõuavad aega ja kohalolemist.
Enne oma äri asutamist töötas Signe tugiisikuna, püüdes samal ajal leida aega ka Ruudiga teraapias käimiseks. Lihtne see ei olnud, arvestades seda, et praegu veedab Ruudi näiteks iga kuu ühe nädala Tartus erinevate logopeedide juures õppides.
Lõpuks tundis Signe, et mõlemat korraga ei saa.
Ruudi pani meisterdama
“Harjutused, mida Ruudiga kodus iga päev teeme, on väsitavad, aga ta armastab tööriistu ja meisterdamist ning üks hetk hakkasin teda sellega motiveerima – teeme harjutused ära, siis lähme vaatame tööriistu,” jutustas Signe. “Üha tihedamini leidsin end koos temaga töölaua taga sõpradele kinke meisterdamas ja see meeldis meile mõlemale.”
Varsti tekkis tuttavate tuttavatel meisterduste vastu huvi ning ühel hetkel mõistis Signe, et see ongi see, mida ta koos Ruudiga teha tahab ja ettevõte sai loodud.
Korraga oli tal aega, et olla oma pojaga koos, päevaplaani vastavalt nende vajadusele kohandada ning samal ajal teha midagi, mida armastab ja sellega elatist teenida. “Nüüd saan ma täita Ruudi unistusi läbi selle, et olen tema jaoks olemas teraapias, kodus ja koolis ning samal ajal teha seda, mis mulle endale tõeliselt meeldib.”
Esimene klient oli Signel juba enne firma loomist olemas ja nimigi sai valitud just tema e-kirja teemarea järgi, milles seisis “Sooviksin tellida Signe Siltidelt”. Tellimus läks vanavanematepäeva kingiks ning tegemist oli sõnumiga võtmenagiga.
Lihtsad, kuid erilised
Esimesel aastal valmistasid Signe ja Ruudi enamjaolt silte ning tegid seda ehitusjääkidest ja käsitsi, kas tavalise graveerimismasinaga või maalides. Aasta hiljem soetas Signe lasergraveerija ja sai suuremates kogustes hakata valmistama oma üht seni kõige populaarsemat toodet – nimelisi vineerist kuuseehteid.
Peaaegu sama hästi läheb nüüd ka loomakujuliste rinna­märkide ja telefonialuste müük. Kusjuures rinnamärgid pole pelgalt iluasjad, vaid inspireeritud Ruudi eripärast.
“Eelmisel aastal oli tal vaja sõbrakest, kes oleks toeks, kui ta pabistama hakkab,” rääkis Signe. Sõpra ehk rinnamärki saab ta vaikselt paitada ilma, et see kedagi segaks. “Tal on niimoodi julgem, kui vineerist väike sõbrake on pluusi küljes,” kirjeldas Signe.
Poeg tellis erinevaid loomakesi ja ema koos suurema õe Eliisega joonistas ja valmistas. “Kui Ruudi oli looma heaks kiitnud, valmis erinevates värvides loomakesi, kelle seast ta saab hommikul valida, millise sõbra endale pluusile kinnitab,” jutustas Signe. Nüüdseks on tootevalikus ka taskusõbrad.
Telefonialused sündisid kevadisel koduõppe- ja karantiiniajal – neile on mugav pikema videokõne ajal telefoni toetada.
Lisaks leidub valikus lõikelaudu, meisterdamis­vahendeid, magneteid ja serveerimisaluseid. Kuna Signele on alati meeldinud eeterlikud õlid, hakkas ta hiljuti valmistama ka aroomiküünlaid, mille tahtidena kasutab tööst üle jäävaid puidujääke.
Nõudlus kasvab
“Tööd on järjest rohkem,” lausus Signe rahulolevalt. Seetõttu on ta viimasel ajal hakanud mõtlema ka lisatööjõu palkamisele, kuid esialgu on see vaid mõte. Kiirematel aegadel panustavad ette­võttesse kõik pereliikmed. Signe mees Tarmo (42) on tisler ning olnud abiks nii nõu kui jõuga, vanem tütar Lisette (18) on olnud leti taga müüjana ning Eliise (12), nagu juba öeldud, olnud abiks meisterdamisel ja joonistamisel.
Hiljuti sai mehe ja äia abiga pimedast ja külmast kasutuna seisvast toast ka soe ja valge stuudio. “Vajasin ruumi suuremate masinate ja kasvava materjalivirna jaoks,” rääkis Signe. Töötuba asub kodumaja küljes, sest endiselt on Signe jaoks oluline vajadusel kasvõi öötundidest tööaega juurde näpistada.
“Ruudi armastab meisterdamist iga päevaga üha enam ning eks tal ole ka head ees­kujud isa ja vanaisa näol ees,” ütles Signe Juhe. Praegu aitab ettevõte emal pojaga koos olla, kunagi tulevikus võiks Ruudi ehk talle meeldival moel ka leiba teenida.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411