Teisipäev, detsember 15, 2020
 

Mikrobioloogialabori töökorraldus muutub

PERH
Sel nädalal tehakse Hiiumaa mikro­bioloogialaboris Uus tn 16 viimased toidu- ja veeanalüüsid, uuest aastast viiakse kõik proovid analüüsimiseks Tallinna kesklaborisse.
Kärdlas Uus tn 16 asuvas terviseameti mikrobioloogia­laboris tehakse toidu- ja veeanalüüse veel 16. detsembrini, teatas labori töötaja Anne Järva. Uuest aastast labori töökorraldus muutub. Edaspidi võtab töötaja samas laboris proove vastu vaid kolmel päeval nädalas, teisipäevast neljapäevani kella 10–14ni. Kohapeal analüüse enam ei tehta ja uuest aastast saadetakse laborisse toodud proovid analüüsimiseks Tallinna tervise­ameti kesklaborisse.
Kesklaborist öeldi Hiiu Lehele, et prooviandjate jaoks midagi eriti ei muutu, ainult vastus saadakse kätte päev hiljem, mis nende hinnangul ei tohiks olla liiga suur probleem.
Veel selgitati, et kohaliku labori töömaht on oluliselt vähenenud, kuna Hiiumaa haigla korraldas oma töö ümber ning viis osa senistest tööülesannetest oma laborisse. Vähenenud proovide puhul aga ei suudeta tagada analüüside vajalikku kvaliteeti.
Hiiumaa haigla juhatuse liige Riina Tamm kinnitas, et haigla ei telli analüüse kohalikult laborilt juba eelmise aasta oktoobrist ja nüüd teeb neid Tallinnas asuv PERHi labor.
Kärdla labor tegi seni keskkonnaanalüüse: joogivee ja toiduuuringuid ning kliinilisi analüüse haigla ja perearstide jaoks.
2002. aasta jaanuaris kirjutasime Hiiu Lehes, et Hiiumaa tervisekaitsetalituse [nüüdse terviseameti – toim] mikrobioloogialabor suutis läbida keerulise akrediteerimise ja jäi edasi tegutsema ka peale seda, kui üle kogu Eesti suleti 16st laborist 11. “Kuna mikrobioloogilised analüüsid ei kannata transporti, tehti poliitiline otsus, et saartele jäävad laborid alles,” selgitas labori töötaja Pille Agu toona. Veel üks argument oli, et kokku hoitakse hiidlaste sõiduraha, sest kui labor oleks Hiiumaalt likvideeritud, oleks saare ette­võtjad ja haigla pidanud analüüsid ise Tallinna viima.
Seekordse ümberkorralduse järel proovide vastu­võtmine kohapeal jätkub.
Kesklaborisse saatmiseks võetakse proove vastu ka Haapsalus, Paides, Raplas ja Pärnus. esimeses kolmes kohas vaid ühel, Pärnus kahel päeval nädalas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411