Teisipäev, detsember 15, 2020
 

Lumekahurid seisavad lahinguvalmis

Kati Kukk | Hiiu Leht
Itaaliast eelmisel nädalal Paluküla terviserajale jõudnud kaks lumekahurit on komplekteeritud ja miinuskraadide ootel.
Pühalepa osavalla haldusjuht Argo Valgma ütles, et kahurid vajavad lumetootmiseks ööpäevaringset, vähemalt viie miinuskraadiga ilma, mida on oodata alles jaanuaris. Seetõttu jääb kunstlume tegemine ilmselt uue aasta algusesse, oletas ta.
Lumekahurid tarnis Püha­lepa vallale hanke võitnud OÜ MHL-Snow ja tegu on uute Itaalias toodetud masinatega, lisaks tõi ettevõte kohale ka kõrgsurve-konteiner­pumpla.
Ettevalmistustööd kunstlume tootmiseks on kestnud ligikaudu kaks aastat. Eelmisel aastal valmis Palukülas 75 meetri sügavune puurkaev, rajatud on vee­reservuaar ning paigaldatud vee- ja elektritorustik.
Valgma ütles, et juurde on vaja veel rajatraktorit, selle hange on käimas. Suusaraja tegemiseks hakatakse ratastel lumekahuritega liikuma mööda rada, kuni rajale tekkib vajaliku paksusega lumekiht – vähemalt pool meetrit. Rajatraktor lükkab lume laiali ja vajutab sisse ühe klassikaraja, mille kõrvale jääb ka vabatehnika rada. “Kui kunstlund on piisavalt paks kiht, peab see vastu kauem kui pärislumi, sest on koostiselt tihedam,” selgitas Valgma.
Kultuuriministeerium rahastab Paluküla tervise­radade arendamist aastatel 2019–2022 igal aastal 40 000 euroga ja sama suure summa panustab vald.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411