Kolmapäev, detsember 30, 2020
 

COVID-19 levik ja meetmed Hiiumaal 29. detsembri seisuga

Hiiumaal oli teisi­päevaks terviseameti jälgimisel 18 COVID-19 positiivset, kellest 12 haigestus möödunud nädalal. Lähi­kontaktsena on jälgimisel u 70 inimest.
Hiiumaa haigestunutest on kuus saanud nakkuse perekontaktist, viis töökontaktist ja kolmel juhul on nakkusallikas teadmata. Pooled nakatunud elavad väljaspool Kärdlat – esindatud on kõik Hiiumaa kandid. Alates oktoobrikuisest nn tõusulainest on meil olnud ligi 80 koroonapositiivset.
Möödunud nädalal võeti Hiiumaa haiglas 122 koroona­testi, neist 114 drive-in´s ja kaks tasulisena. Kuus analüüsi võeti patsientidelt, kes hospitaliseeriti Hiiumaa haiglasse või olid minemas ravile PERHi.
Teste võetakse ka 31. detsembril ning erandina ka laupäeval, 2. jaanuaril.
Saatekirja testimiseks saab nii oma perearstilt kui ka iga päev kella 8–22ni perearsti nõuandetelefonilt 1220. Testimispunkt asub jätkuvalt Kärdlas haigla polikliiniku kõrval parklas. Sealsamas võetakse analüüs ka neilt, kes on testi andma jalgsi tulnud. Analüüsi vastus saabub 48 tunni jooksul, kõige kiiremini jõuab see testija digilukku. Vastuse selgumiseni palume hoiduda kontaktidest.
Hiiumaa haiglas oli möödunud nädalal ravil kaks COVID-19 haiget, kellest üks on saanud koju ja teine saadeti edasisele ravile mandrile. Hiiumaa haiglas on COVIDhaigete jaoks kuus isoleeritud voodikohta, mis on eraldi sissepääsuga. Teistes palatites jätkub töö, lähtudes 1. detsembrist kehtestatud piirangutest – täpsem info haigla kodulehelt www.hiiumaahaigla.ee või haigla registratuurist tel 462 2795 (tööpäeviti kell 8–16).
Käina lasteaia üks rühm oli 27. detsembrini ennetavalt suletud – töötajail ja lasteaialastel koroonaviirust tuvastatud ei ole.
Kärdla lasteaed oli seoses töötajate nakatumisega COVID-19 viirusesse suletud kuni 28. detsembrini.
29.–31. detsembrini töötab soovijatele üks valverühm. Alates 4. jaanuarist jätkab Kärdla lasteaed tavapärase töökorraldusega.
Ettevalmistused on tehtud ka COVID-19 vaktsineerimiseks Hiiumaal. Lähinädalail vaktsineeritakse meie meditsiinitöötajad, hooldekodude töötajad ja elanikud. Aasta alguses on võimalus kaitsesüstimiseks kõrgema nakkus­riskiga eesliinitöötajatel, elutähtsate teenuste osutajatel ning üle 70aastastel ja teatud diagnoosiga inimestel. Nimekirjad koostab Haigekassa.
Vaktsineerimise plaanist täpsemalt: https://www.sm.ee/sites/default/files/news-related-files/covid-19_vaktsineerimise_plaan_14.12.2020.pdf
HEA TEADA
kui vajate isolatsiooni tõttu abi toidu ja ravimite koju toimetamisel, palume märku anda valla sotsiaaltöötajale. Täpsem info valla sekretärilt telefonil 463 6082 või valla kodulehelt
www.vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised
Hiiumaal pakuvad hingetuge:
hingehoidja ja perenõustaja Triin Simson, tel 5621 2357;
ohvriabi töötaja Kirsti Pihlamägi, tel 5866 9626 (kell 9–18);
Läänemaa naiste tugikeskus, tel 5197 7170 (ööpäevaringselt).
Reoveeseire
Hiiumaa osaleb jätkuvalt reovee analüüsil põhineva SARS-CoV-2 eelhoiatuse seire­süsteemis. Detsembri esimese nädala seire näitas, et viiruse kontsentratsioon reovees on Hiiumaal oluliselt tõusnud. Kahel järgmisel nädalal oli näitaja mõõdukas-tugev. Möödunud nädalal võeti analüüse nii Kärdla kui ka Käina ja Suuremõisa reoveemahutist. Kärdlast võetud proov näitas viiruse kontsentratsiooni tõusu (näitaja tugev), Käinas oli näitaja mõõdukas-tugev. Suuremõisas oli viiruseosakeste hulk reovees madal. Kärdla proov võetakse reoveepuhastist, kuhu lisaks Kärdla ja Palade piirkonna reoveele tuleb püttidega lisa ka mujalt Hiiumaalt.
Seirega jätkatakse ka uuel aastal. Põhjalikumalt saab seirest lugeda ja interaktiivset kaarti näha Tartu Ülikooli kodulehelt: https://www.ut.ee/et/teadus/koroonaviiruse-seire-reovees
Kontaktivabad ostud Hiiumaal
kauplus komplekteerib ostu ja paneb väljastuskohta – võimalik kõigis Hiiumaa Coop kauplustes: täpsem info www.hiiumaa.coop.ee/?p=7192 või tel 463 6000;
Hiiumaa Coop e-pood www.hiiumaa.ecoop.ee: kaubavedu esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti (v.a 01.01.2021);
Selveri e-pood www.selver.ee: kaubavedu kolmapäeviti ja reedeti (k.a 01.01.2021);
Kriisikomisjoni infokanalid
igapäevaselt uuendame andmeid koroonaviiruse levikust Hiiumaal valla kodulehel https://vald.hiiumaa.ee/koroonakriisi-uudised;
uudised Hiiumaa valla kodulehel, Hiiumaa äpis ja Hiiumaa valla Facebooki lehel;
igal esmaspäeval Kadi raadios Hiiumaa vallavanema asendaja Hergo Tasujaga intervjuu COVID olukorrast Hiiumaal – eetris reeglina kella 14 ja 17 uudistesaates;
iganädalased ülevaated Hiiu Lehes.

Rahulikku aastavahetust soovides
Piret Sedrik
valla kriisikomisjoni aseesimees

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411