Kolmapäev, detsember 30, 2020
 

Aasta sportlasteks perekond Ljubtšenko?

Renee Rehe
Enda Pärisma/Scanpix
Kaks korda Hiiumaa aasta meessportlaseks pärjatud Boris Ljubtšenko nomineeriti samale tiitlile kolmandat korda, aasta naissportlase laureaadiks võib saada Liisa Ljubtšenko.
Boris Ljubtšenko saavutusi märgiti Hiiumaa aasta mees­sportlase aunimetuse ja preemiaga nii 2019. kui 2018. aastal. Ka lõppeval, spordi jaoks päris keerulisel aastal, on ta nomineeritud sellele tiitlile.
Borisi selle aasta saavutuste hulka kuulub WISSA 2020 ehk talisurfi MMi esikoht purikelkude GPS kiirussõidus, kolmas koht kursisõidus ja kolmas koht lühiraja slaalomis.
“Ühtlasi on Boris ainus Hiiumaa sportlane, kel sel aastal maailmameistri tiitel ette näidata,” märkis Hiiumaa spordiliidu juhatuse esimees Anton Kaljula.
Ljubtšenkole pakuvad konkurentsi jõutõstja Siim Salin ja võrkpallur Stefan Kaibald.
Märkimisväärne on, et sel aastal kandideerib Hiiumaa aasta naissportlase aunimetusele Borisi abikaasa Liisa Ljubtšenko, kes talisurfi MMil sai slaalomis teise koha.
Aasta naissportlase nominatsiooni pälvisid ka jalgrattur Indra Kutser ja takistussõitja Maris Suuster.
Ühtlasi on Boris nomineeritud ka Hiiumaa aasta treeneri tiitlile eduka osalemise eest talisurfi MMil.
Ljubtšenko on Hiiumaal treenerina töötanud kolm aastat ja huvi surfi vastu on siin selle ajaga kasvanud. Suurt harrastajate gruppi korraga küll ette näidata pole, sest kui täiskasvanud harrastajatel oskused käes, harjutatakse ja võisteldakse juba iseseisvalt. Siiski on suvel Borisi kummaski treeninggrupis 12–16 õpilast ja kõige rohkem tuleb juurde täiskasvanuid. “Pole tuulist päeva, kui mõni mu õpilastest poleks veepeal,” kinnitas Ljubtšenko.
Huvi on hiidlastel ka tali­surfi vastu ehkki võimalused seda ala harrastada on pehmete talvede tõttu olnud tagasihoidlikumad.
Ljubtšenko, kes 13. detsembril käis koos oma õpilastega Võrtsjärvel võistlustel, ütles, et kelguga pole sel aastal üldse jääle saanud. Nii said tema juuniorid Trevor Püssim ja Robert Paul Talisurfi Mängude 2021 esimeselt etapilt kirja n-ö hooaja esimese treeningu. Treener ise aga jäi napilt kolmandast kohast ilma. “Tugevaid noori tuleb peale ja Noblessneri jahtklubi noortele pole häbi kaotada, seal on üks Eesti parimaid treenereid, Jaak Lukk, kes ka mind juhendab,” rääkis Ljubtšenko.
Esikoht ja kolmas koht läksidki U20 vanuseklassis sõitjatele, nii Raul Mihkel Anton kui Kaur Säärits harjutavad Noblessneri jahtklubis (NYCS), teise koha sai suurmeister Meelis Rang. Meie Boris, nagu öeldud, jäi napilt neljandaks, kaotades Sääritsale vaid ühe üleliigse karistuspunktiga.

Hiiumaa aasta 2020 sportlaste rahvahääletus lõppes 15. detsembril. Laureaatide selgitamisel liidetakse Hiiumaa spordiliidu üldkoosoleku hääled ja rahvahääletusel saadud hääled, kummagi osakaal on võrdne. Tiitlisaajad avalikustatakse 9. jaanuaril Kärdla keskväljakul peetaval vabaõhu spordipeol.

EOK: Toetame kõiki sportlasi
Detsembris premeeris Eesti Olümpiakomitee (EOK) 2020. aastal mitteolümpiaaladel maailmameistriks ja Euroopa meistriks tulnud sportlasi.
Kümne sportlase seas tunnustati 3000eurose preemiaga purjelauakelkude GPS kiirussõidu maailmameistrit Boris Ljubtšenkot (Black Team Estonia), tema treener Jaak Lukk sai preemiaks 1500 eurot.
EOK president Urmas Sõõrumaa avaldas tunnustust sportlastele ja nende treeneritele öeldes, et EOK on kogu Eesti spordi katusorganisatsioon ja seisab ka mitteolümpiaalade eest: “Meie sportlased on näidanud, et neil on väga suur võitlusvaim ning nad suudavad ka sellisel keerulisel ajal võita Eestile medaleid.”
Rahvusvaheliste tiitlivõistluste medalipreemiad määratakse vastavalt EOK täitevkomitee poolt kinnitatud korrale. Mitteolümpiaalade rahvusvahelisi tiitlivõitjaid saab EOK premeerida täitevkomitee otsusega rahaliste võimaluste olemasolul. Kogusummas maksab EOK sportlastele ja nende treeneritele 26 000 eurot preemiat. Väljamaksmisele kuuluvad preemiarahad eraldab EOKi taotlusel kultuuri­ministeerium.

Toimetaja HARDA ROOSNA

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411