Teisipäev, november 24, 2020
 

Saare väiketootjad said pühade eel suurtellimuse PARANDUS!

Ruta Tammeveski
Ülle Lobja
Kuu aega Tallinnas avatud olnud kauplus Hiiumaa Saatkond tõi hiiumaisele toodangule palju uusi püsitarbijaid lisaks, saare väiketootjatele aga pühadeeelse suurtellimuse, kirjutab MTÜ Hiiumaine Toit liige Arno Kuusk.
Teist aastat järjest avasid Hiiumaa väiketootjad, käsitöömeistrid ja loomeinimesed oktoobrikuus Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku pop-up poe ruumides nn Hiiumaa saatkonna.
Paarikümne kodusaare tootja ühise pingutusena püsti pandud poekeses olid aukohal saarel valminud liha-, piima- ja kalatooted, küpsetised ja pagaritooted, joogipoolis, maitsesegud, kudumid, kosmeetika, ehted ja disaintooted.
Saatkonnana tootjaid ühendava ühingu Hiiumaine Toit juhataja Kaja Antons ütles, et tänavu oli saatkonna ülespanek ja avamine tänu mullusele kogemusele lihtsam ning kulges ladusamalt. See-eest valmistas muret koroona-olukorrast tulenev teadmatus.
“Kui mullu oli suur osa saatkonda külastanud klientidest välismaalased, siis tänavused reisipiirangud ning vanalinna tühjad tänavad seadsid mullusega samased müügiprognoosid kahtluse alla,” ütles Antons. “Õnneks saime juba esimese müüginädala kokkuvõtteid tehes tõdeda, et kartused olid asjatud.”
Kaja Antons tõdes rõõmuga, et üha suureneb nende klientide hulk, kes kodumaist ja hiiumaist toodangut igapäevaselt eelistab ja otsib.
Uue toote testimise koht
Tootjate loetelu ning Hiiumaa Saatkonnas müügil olnud toodete sortiment oli suuresti mullusega samane, kuid enam kui paarisaja toote hulgas leidus ka uusi.
“Kuu aega oli tootjate jaoks piisav, et saada ettekujutus pealinna kliendist ja samas saada vajalikku tagasisidet ka uudistoodangule,” sõnastas vajaliku kogemuse Hõbekala kalaköögi perenaine Kätlin Kiisk, kes lõi saatkonna tegemistes kaasa ka mullu.
Tänavu esimest korda osalenud Moonika Pannal, kelle loodud kaubamärgi Üll kudumid osutusid väga populaarseks, ütles, et lõi saatkonna tegemistes kaasa heal meelel. “See andis võimaluse saata saatkonda toodetega lähemalt tutvust tegema minu senised pea­linna kliendid, kes ootasid ostu sooritamiseks sobilikku hooaega,” ütles Moonika Pannal. Ka soosisid sügisesed ilmad uute peapaelte ja alpakavillast toodete müüki ning Pannal kinnitas, et võimalusel lööb ta ühisvälja­panekus kaasa ka edaspidi.
Looduslike ihuhooldus­toodete tootja Heli Hahndorf tõi esile saatkonna igapäevast tegevust vedanud Anne-Ly Torstenssoni ja Lagle Saga panust saatkonna edusse: “Kui senised püsikliendid võtsid peale saatkonna külastust vaevaks lisaks toodetele anda tagasisidet ka müüjate kohta, siis näitab see õnnestunud personalivalikut.”
Heli Hahndorf ütles, et tänu saatkonna tööle jõudis OÜ Tahe uute klientideni, kellega on koostöö jätkunud ka saatkonna sulgemise järel.
Tänavuse saatkonna edukaks järellainetuseks ning saatkonnas askeldanud Anne-Ly Torstenssoni ja Lagle Saga eduka müügitöö tulemuseks saab pidada ka kokkuleppeid, mis sõlmiti ettevõtete jõulupakkide komplekteerimiseks.
Lisaks väiksematele tellimustele esitas seni kõige suurema jõulupakkide tellimuse Coop Pank. Tänavu kingib pank oma koostööpartneritele ligi pool tuhat eri suuruses kinkekomplekti, mis sisaldavad hiiumaiseid tooteid. Väiketootjate ühise pingutusena sai esimene osa suurtellimusest möödunud nädalalõpul ka komplekteeritud ja teele saadetud.
Ühingu Hiiumaine Toit juhataja Kaja Antons ütles, et saare väiketootjad on valmis ka kõikide kohalike ettevõtete ja eraisikute jõulu­pakkidesse head-paremat pakkuma. Hiiumaa veebi­kaubamaja aadressil pood.hiiumaa.ee saab tooteid tellida ka Mandri-Eestisse.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411