Reede, november 13, 2020
 

Riina Jesmin pälvis Rumeenia riigi tänukirja

Kati Kukk | Hiiu Leht
Eile käis Hiiumaal Rumeenia suursaadiku kohusetäitja Carmen S Florea, et tänada Riina Jesminit kahe riigi kultuurisidemetesse panustamise eest rumeenia- ja eestikeelse kirjanduse vahendamise kaudu.
“Mul on suur au anda üle Rumeenia suursaatkonna auhind Riina Jesminile tema kõrgetasemelise ja tundliku keelelise meisterlikkuse eest,” ütles Florea Kärdlas vallamaja saalis auhinda üle andes.
Florea lisas, et rumeeniakeelset kirjandust eesti keelde tõlkides on Riina Jesmin andnud väljapaistva panuse Rumeenia kultuuri tutvustamisse Eestis, tehes seda pikaajaliselt ja suure pühendumisega. Tõlgete kaudu on saanud eesti lugejaile tuttavaks Rumeenia kirjandusloo tähtteosed, samuti kaasaegne luule.
“Riina alustas rumeenia kirjanike teoste tõlkimisega veel enne, kui meie saatkond seda toetama asus,” märkis diplomaat naljatamisi, täpsustades, et Rumeenia suursaatkond Eestis on tegutsenud aastast 2016, enne seda oli Eestile lähim saatkond Helsingis.
Auhinda vastu võttes tänas Riina Jesmin Rumeenia suursaatkonda ja suursaadikut kõrge tunnustuse eest. Ta tänas, et suursaadik sai tulla diplomi üleandmiseks Hiiumaale, kuna temal endal ei olnud võimalik minna Tallinna. “Alguses sooviti, et sõidaksin Tallinna, aga see variant ei sobinud, kuna mul pole oma koerakest kellegi hooleks jätta. Otsustatigi siis, et mägi tuleb Muhamedi juurde.”
Suursaadik ütles, et esialgselt oli plaanis anda auhind üle 1. detsembril, mil on Rumeenia rahvuspüha. Pandeemiapiirangute tõttu jääb pidulik vastuvõtt ära ja rahvuspüha tähistamine saab toimuma virtuaalselt.
Diplomaat rõhutas Rumeenia ja Eesti vaheliste sidemete mitmekesisust ja kinnitas, et need on suurepärases seisus. Samuti kinnitas ta, et järjest on edenemas ka Rumeenia suursaatkonna suhted Hiiumaaga – lisaks kultuurilistele on kujunemas kontaktid ka ettevõtluse alal, mis annab talle edaspidigi põhjust Hiiumaale tulla.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411