Teisipäev, november 3, 2020
 

Orienteerujatel üliedukas hooaeg

RUTH ESTA
Hiiumaa orienteerujail oli aasta väga edukas – 27 medali­kohta meistrivõistlustelt ja 10 jooksjat Eesti parimate seas.
Lõppenud hooajast tehakse kokkuvõtteid 21. novembril Käina huvikooli saalis. Lehe­veergudel võtab Hiiumaa orienteerujate klubi (HOK) aasta kokku klubi liige Eda Tärk.
20 päevakut ja 4 võistlust
Orienteerumisneljapäevakute hooaeg algas tänavu veidi hiljem kui tavaliselt, 13. mail Paladel. Kokku korraldas klubi 20 päevakut, keskmiselt oli igal päevakul stardis 67 orienteerujat. Kõikidel kordadel osalesid kaks jooksjat: Evert Padari ja Märt Maripuu. Orienteerumisvõistlusi korraldasime neli: 30. etteandevõistlus, Hiiumaa meistrivõistlused lühi­radadel Hütis ja tavaradadel Kõpus ning Hiiumaa 59. karika­võistlused 19.–20. septembril Leemetis. Võistluste kaardid ja rajad valmistasid ette Toomas Mast, Tiit Tatter ja Toivo Saue.
Meistritiitlid ja medalid
Klubi noored orienteerujad võtsid aktiivselt osa Eesti meistrivõistlustest orienteerumises treener Anu Saue juhendamisel. Erandkorras toimusid peagu kõik Eesti meistrivõistlused septembris ja noortel oli suur võistluskoormus, aga nad olid väga tublid ja realiseerisid oma järjekindla ettevalmistuse medaliteks.
Kolmekordseks Eesti meistriks tuli N16 klassis Maria Eller. Ühe kuldmedali võitsid Eliise Kesküla ja Marta Maripuu.
Täiskasvanutest tuli Eesti meistriks Toomas Mast. Hõbemedalid võitis N18-20 klassi teatenaiskond koosseisus Eliise Kesküla, Siiri Talts, Maria Eller ja N14-16 klassi teatenaiskond koosseisus Helisa Tartu, Kätlin Mast, Herta Kesküla.
Individuaalselt võitis Eliise Kesküla kolm, Herta Kesküla kaks, Kustu Künnapas kolm hõbemedalit. Lisaks noortele said  hõbemedalid kaela Taivo Timmusk, Toivo Saue, Anu Saue ja Toomas Mast.
Eri vanuseklassides võitlesid end tugevas konkurentsis pronksmedalitele Maria Eller, Herta Kesküla, Kustu Künnapas, Eliise Kesküla, Siiri Talts ja Taivo Timmusk.
Seega toodi Eesti meistri­võistlustelt Hiiumaale 25 individuaalset ja kaks võistkondlikku medalit.
Eesti parimate seas
Eesti 2020. aasta orienteerumisjooksu edetabeli põhjal on Eesti parimateks noor­orienteerujateks N12 klassis Marta Maripuu ja N16 klassis Maria Eller.
N14 klassis on teisel kohal Herta Kesküla ja seitsmendal Helisa Tartu. N18 klassis on teine Eliise Kesküla ja viies Siiri Talts. Kustu
Künnapas on M20 klassis aasta kokkuvõttes kolmas. Noorte treener Anu Saue on edetabelis N70 klassis kolmas. M35 klassis on kuues Taivo Timmusk ja M40 klassis seitsmes Mati Mägi.
EDA TÄRK
HOK

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411