Teisipäev, november 24, 2020
 

Mida pakume presidendile

President Kersti Kaljulaid on eilsest homseni Hiiumaal maakonnavisiidil, sest suve alguses kutsusid hiidlased riigipead katsetama siinseid kaugtöövõimalusi.
Vabariigi presidendile sobilik kabinet kindlasti leitakse, aga korralikke bürooruume saare pealinnas eriti valida pole. Tuleb vist oodata, kuni aastal 2023 valmib riigimaja, lootes, et ehk jääb seal ka mõni ruum avalikku kasutusse.
Huvitav oleks teada, milliseks riigipea siinsed kaugtöövõimalused hindab, näiteks kiire internetiühenduse võtmes. Kärdlas võib ju internetiühendus olla suure­pärane, aga hoolimata riigipoolsest toetusest ei ole veel eriti suurt lootust, et Elektrilevi tooks valguskaabli ka näiteks Kõpu poolsaare majapidamistesse. Piirkonda, mis on uusasukate seas aina populaarsem ja kus kaks küla, Kalana ja Kiduspe, kasvavad nagu pärmi peal.
Muuhulgas tutvub riigipea seni maha­jäetult lagunenud kunagise Kalana sadamaga ja külastab Kõpu tuletorni. Loodetavasti ootavad muutused ees nii vana kalasadamat, mis äsja omanikku vahetas, kui paarkümmend aastat tagasi ehitatud Tuletorni kohvikut, mille rendileping lõpeb järgmisel aastal.

24. november 2020

 

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Ain Tähiste

  Hiiu Leht “unustab ära” paar aastat tagasi rahva raha eest renoveeritud endise maavalitsuse maja Kärdla polgus.

   
   
   
  • Ei ole unustanud, aga pole ka kuulda olnud, et seal bürooruume renditaks.

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411