Reede, november 27, 2020
 

Kalastuskaardi taotlusi saab esitada detsembri algusest

Aimar Rakko
Järgmise aasta kalastuskaardi taotlusi 2021. aastaks saab esitada alates teisi­päevast, 1. detsembrist 2020.
Keskkonnaameti saadetud pressiteates tuletatakse taotlejatele meelde, et kalastajal tuleb enne uue taotluse esitamist veenduda, et eelnevate lubade püügiaruanded on esitatud.
Paberkandjal taotlusi saab keskkonnaameti spetsialistidele otse üle anda vaid 1. detsembril ajavahemikus kella 9–10ni ameti kontoris.
Paikades, kus kliente on rohkem, võetakse paberkandjal taotlusi vastu keskkonnaameti kontori parklas olevas autos. Kärdlas saab lisainfot küsida telefonil 523 4410.
Hiljem saab täidetud taotlused jätta kontori postkasti või osta kalastuskaardi inter­netist aadressil pilet.ee Teave selle kohta leidub ka ameti kodulehel ja kontorite välisustel.
“Taotlust paberkandjal meie kontori juures esitades palume kanda maski ja hoida teistega kahemeetrist distantsi. See on oluline, et hoida klientide ja töötajate tervist,” ütles ameti kliendi­teeninduse juht Meelika
Tamberg. “Kuna enamik kalastus­kaarte antakse nüüd nädalaks, peaks neid jaguma rohkematele huvilistele.”
Palmses, Penijõel, Türil, Otepääl ja Tallinnas Narva maanteel taotlusi vastu ei võeta.
Soovitatav on taotlus eelnevalt kodus ära täita. Taotluste blanketid saab alla laadida keskkonnaameti kodulehelt või küsida eelneval kokku­leppel lähimast keskkonnaameti kontorist. Tamberg ütles, et näiteks Tartu, Räpina, Jõgeva, Pärnu ja Jõhvi kontorites on taotlused juba trükitud kujul kõigile kätte­saadavad. Kalastuskaarti saab mugavalt taotleda ka internetis aadressil www.pilet.ee
Taotluse võib keskkonnaametile saata ka postiga või digiallkirjastatult meili teel. “Sel juhul tuleb arvestada, et taotluse esitamise tähtajaks loetakse selle keskkonnaameti dokumendiregistris registreerimise kuupäeva ja kellaaega ehk registreerimise aeg on saatmise ajast kindlasti hilisem,” sõnas keskkonnaameti jahinduse ja veeelustiku büroo juhataja Aimar Rakko.
Kalastuskaardid annab keskkonnaamet taotluste laekumise ajalises järjekorras. Lubade hulk on veekoguti piiratud.
Enne kalastuskaardi taotlemist tuleb kindlasti üle vaadata, et kohustuslik püügiaruanne oleks esitatud. “Kui aruanne on esitamata, ei saa uut kalastuskaarti taotleda. Lihtsaim viis võlgnevuse kontrollimiseks on teha seda pilet.ee keskkonnas,” lisas Rakko.
Vajadusel võib aruande esitamise kohta uurida ka keskkonnaameti veeelustiku spetsialistidelt. Kalastus­kaardi taotlemise ja püügi­aruande esitamise kohta saab täpsemalt lugeda ameti kodulehelt.
2021. aastal saab merele, siseveekogudele ja Võrts­järvele osta võrgupüügiks ainult nädalasi kalastuskaarte. Kuuajased võrguload jäävad esialgu kehtima vaid Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvele.
Kalastuskaarti on vaja nakkevõrguga, õngejadaga, vähinataga, vähimõrraga, kadiskaga, liiviga või kuuritsaga püüdmiseks. Samuti on see nõutud kalastamisel õngpüünistega Endla ja Silma looduskaitsealal, Matsalu rahvus­pargis ja mõnedel lõheliste jõgedel spinningu ja lendõngega püüdmiseks. Silma looduskaitsealale saab luba taotleda vaid internetist.
Ajutiste püügikitsenduste, harrastuspüügiõiguse tasu ja püügivahendite piirarvu kohta harrastuskalapüügil 2021. aastal saab pikemalt lugeda vastavast määrusest Riigi Teatajas.
Vähipüügiks väljastab amet püügilube alates 1. juulist 2021.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411